Ense Tüylerinden Kaş Nakli Yapmak Artık Mümkün

Bu yazımızda siz değerli Bilgi Doktoru üyelerimizle kaş ve kirpik estetiğine yeni bir çağ getiren bir tekniği paylaşıyoruz.

Kaşlarınıza yapıştırılarak uygulanan takma kaşların ömrünün bir kaç gün ile kısıtlı kaldığını, kullanım sayısına göre olarak basit deforme olduğu bilinmektedir.

Kaş Estetiği Nasıl Yapılır ?

Kaş estetiğinde ense bölgesinden kullanılan saç telleri, bu işlem  için özel olarak mikromotor  ile kullanılmak üzere geliştirilmiş trepentine adı verilen silindirik içi boş ucu keskin 0.8-1 milimetre çaplı aletler ile çevresindeki ince bir deri dokusuyla beraber bulunduğu yerden ayrılarak alınıyor. Bu biçimde toplanan saç telleri, yapılan planlamaya makul olarak kirpiklerin açısı ile ahenk sağlayacak şekilde göz kapağına paralel “implanter” adı verilen özel iğneler sayesinde deride hiç bir kesi yapılmadan ekiliyor.


-------- Sponsorlu --------

Kaş Estetiğinin Kullanım Süresi Ne Kadar ?

Yapılan köklerin yerine yerleştirilmesini takip eden 1 hafta içerisinde, ekilen kökler yeni yerlerine adapte olmaktadır. Yeni kirpikleriniz, ekildikleri yerdeki kan damarları aracılığı ile besleniyor ve canlılıklarını sürdürüyor. Bu biçimde ömür boyu dökülmeyen, istenildiği gibi şekillendirilen doğal kirpikler elde ediliyor. Kirpik ekimi esnasında kullanılan yöntemler farlılıklar gösterebiliyor. Birden fazla teknik bulunuyor. Klasik teknikde ekilecek bölgeye kanal diye adlandırılan delikler açılır, direkt olarak ekim yapılırken, diğer bir teknikde kirpik cildi cerrahi olarak kaldırılarak köklerin birbirine paralel olarak yerleştirilmesi sonrasında, kapak cildi yeniden yerine dikilebilir.

Bu alandaki teknolojinin sunmuş olduğu en son metot olan “implanter” iğneleri kullanılarak kanal açılmaksızın elde edilen delikten yerleştirme prosedürü tercih ediliyor. Çünkü, bu teknikle kapak cildine ekilecek kirpikler, ters yönden girilerek yerleştirildiğinden daha süratli bir iyileşme sağlanıyor, köklerde herhangi bir oynama sözkonusu olmuyor ve daha sık aralıklarla ekim işlemi yapılabiliyor. Kesi durumu olmadığından, herhangi bir enfeksiyon riski de meydana gelmiyor. Uygulama sonrasında hasta, günlük hayatına hemen dönebiliyor.

 

Bu konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi değerli Bilgi Doktoru takipçileriyle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir