Diş Teli Takmanın Yaşı Var mı?

Diş Sağlığı bana göre sahip olabileceğimiz en büyük zenginliklerden biri. Çünkü diş ağrıları insanı resmen hayattan soğutuyor.

Diş yapısındaki bazı sorunlar insanların yaşam kalitelerinin düşmesine neden olmaktadır. Dış görünüş konusunda fazlasıyla büyük öneme sahip dişlerinizdeki sorunları giderecek tedaviyi Bilgi Doktoru okurları ile paylaşmak istiyorum.

 

Diş Teli Kullanımı

Diş teli dişlerin biçim ve yapı sıkıntılarını giderir. Bu şekilde daha hoş ve biçimli dişlere sahip olursunuz. Bazılarımız diş tellerinin görüntüsü sebebiyle tercih etmiyor ama artık yeni model diş telleri daha az hacme sahiptir. Bu sebeple pek fazla belli olmuyor ve kötü görüntü oluşturmuyor. Renklerinin de değişmesi fark edilme ihtimalini oldukça düşürmektedir.

Diş teli, dişin biçim veya yapı bozukluluğuna göre dişinizde kalabilir. Bazen ortalama 5 ay yeterli olurken, duruma göre 2-3 yıla süreyle de kullanılması gerekebilmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Diş teli,taktırmadan önce diş doktorunuzun denetiminden geçmelisiniz. Eğer ki diş doktorunuz makul bulursa diş teli taktırabilirsiniz.

Bazı insanlar,dişleri pek fazla biçimsiz olmadığı halde diş teli kullanırlar. Bunun temel nedeni, görünüm endişesidir. Bu biçimde daha düz ve biçimli dişlere kavuşmayı planlarlar.

 

Diş Teli Kaç Yaşına Kadar Kullanılabilir?

Çocuklara diş teli takılması 5 yaşından öncesinde tavsiye edilmez. Çocuklara 8 yaş sonrası en uygun olanıdır. Yetişkinlerde ise diş teli kullanmanın herhangi bir yaş limiti bulunmamaktadır.

 

Diş Teli Taktırmak Kaç Para

Diş tellerinin ücreti ortalama 2.000  TL arasında değişiklik göstermektedir. SKG ve BAĞ-KUR’un diş teli taktırmayı lüks görmesinden ötürü yalnızca 18 yaş altındakiler için ödeme yapmaktadır. Fiyatlar hakkında güncel bilgi edinmek için hastaneye başvurmanız uygun olacaktır.

12 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir