Ömür Boyu Dişçiye Gitmemek İçin Dişini Bu Yağla Fırçala

Alternatif tıp ve aromaterapi dahilinde bitki özlerinin yoğunlukla kullanıldığını ve oldukça yararlı etkileri olduğunu biliyoruz. Peki bu bitki özleri diş sağlığımız için ne kadar önemli?

Ağız sağlığınızı korumak için sizlerle daha önce de içerik paylaşmıştık, dilerseniz o içeriğe de buradan ulaşabilirsiniz.

Leke, plak ve bakteri oluşumunu engelleyebilmek ve hatta diş etlerinizin ve dişlerinizin daha sağlıklı hale getirmek mümkün. Nasıl mı? Belki de evlerinizde bulunan çay ağacı yağı ve karanfil yağı ile.

Çay Ağacı Yağı

Bakteri, virüs ve mantardan kaynaklanan hastalıkları önleyen doğal özütler çay ağacı yağı içeriğinde bulunur. Bu nedenle, karşılaştığınız ağız temizliği, ağız kokusu veya ağız içi sorunlarınızın çözümü için rahatça kullanabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Karanfil Yağı

Diş doktorlarının ağzımızı uyuşturabilmek için kullandığı ilaç bileşenlerinin aynılarını doğal olarak yapısında bulunduran karanfil yağı içeriğindeki antioksidanların da etkisiyle ağız sağlığımız için eşsiz bir fırsat sunuyor.

Peki bu yağların ikisini karışım haline getirip kullanırsak?

Yukarıda bahsettiğimiz bu iki yağı karışım haline getirip her gün düzenli kullanmaya başlarsanız oldukça kısa bir süre içinde ağız sağlığınızın iyiye gittiğini görecek ve de hissedeceksiniz. Yapmanız gereken tek şey bu yağlardan birer damla alarak, hindistancevizi yağı ile birleştirmek ve bu karışımla dişlerinizi fırçalamak.

Sizler diş sağlığınızı korumak için neler yapıyorsunuz? Bizlerle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir