40 Yıl Düşünsek Bu Sebzenin Dişleri Beyazlatacağı Aklımıza Gelmezdi

Dişlerinizin beyazlaması için artık para harcamanıza gerek yok. Sizlerle paylaşacağımız doğal besinlerle dişlerinizi beyazlatmak artık çok kolay. İşte o yöntemler…

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN 6 YİYECEK

Gündelik olarak tükettiğimiz birçok gıdanın içerisinde hem kimyasal maddeler hem de renk boyaları bulunmaktadır. Uzun süreli tüketim sonunda ister istemez dişlerde renk değişiminin meydana gelmesine neden olur. Bazı zamanlarda dişlerin üzerine leke oluşmasına bile neden olabilir.

Sizlerle paylaşacağımız bu besinleri tükettiğiniz takdirde dişleriniz bembeyaz olacak.

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN ÇİLEK

Çileğin içerisinde bulunan doğal bileşenler dişlerin üzerinde oluşan lekelerin çözülmesi konusunda etkilidir. Bu nedenle dişin doğal olarak beyazlamasına ciddi katkı sunarlarç Gün içerisinde 6 adet çilek yerseniz dişlerinizin beyazlığına yardımcı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey çilekleri çiğneyerek yemeniz. Uzun süreli çiğnemeye dikkat edin.

DOĞAL DİŞ BEYAZLATAN ELMA


-------- Sponsorlu --------

Eğer elmayı çiğneyerek tüketirseniz tükürük salgısının artmasına yardımcı olursunuz. Böylelikle dişlerinizde oluşabilecek diğer gıdalardan kaynaklı renkleri engeller. Elmanın içeriğindeki malik asit ise cildin üzerinde tutunan bakterilerin yok edilmesine neden olur. Zaman içerisinde de diş lekelerinin giderilmesini sağlar.

KURUYEMİŞ TÜKETİN

Kuru yemişler de doğal olarak dişin beyazlaması için etkilidir. Özellikle badem, ceviz ve kavrulmuş fındık dişlerinizin beyazlaması için oldukça faydalıdır. Ayrıca kalsiyum içeriği sayesinde dişleriniz güçlenir.

DOĞAL DİŞ BEYAZLATMA İÇİN SERT PEYNİR TÜKETİN

Sert peynir tüketmek dişlerinizin beyazlaması için etkilidir. Sert peynir de tükürük bezlerinin üretimini arttırdığı için diş üzerinde oluşan lekelerin giderilmesi için faydalıdır. Yüksek oranda kalsiyum içerdiği için ayrıca dişlerin güçlenmesine katkı sağlar.

KEREVİZ

Taze kerevizi direkt olarak tüketirseniz dişlerin beyazlaması için yardımcı olacaktır. Kerevizin içerdiği selüloz, karbonat görevi görmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir