Diz Ağrılarına Eklem İçi Rekonstrüksiyon Materyali Tedavisi

Diz Ağrısı Olanlara Yeni Nesil Tedavi

Doku Rekonstrüksiyon Materyali Ürün Danışmanı Doktor Burhanettin Can Burak “Ülkemizde ve orta doğu ülkelerinde, orta ve ileri yaş aralığındaki kişiler Avrupa nüfusuyla mukayese edildiğinde diz ağrıları ve diz kireçlenmelerinin çok daha fazla görüldüğünü belirtti.

Dr. Can Burak diz ağrıları ve diz kireçlenmesinin sebeplerinin; “Çömelme hareketi gerektiren; ağır eklem hareketleri orta doğu kültürlerinde daha yaygın olarak yapılmaktadır. Bunun haricinde spor yapan genç nüfusta da menisküs yırtığı veya zedelenmeleri ve bağ lezyonları neticesi diz ağrıları çok fazla rastlanmaktadır” dedi.

Kireçlenmeye Giden Süreci Yavaşlatma

diz-agrisina-yeni-tedaviDiz ağrısı şikayeti ile, tedavi merkezleri ve ortopedi hekimlerine müracaat eden kişilerde yapılan muayene ve tetkikler neticesinde konulan teşhise göre (1,2,3. Derece Diz kireçlenmeleri, Dejeneratif meniskopti ve dejeneratif eklem rahatsızlıkları) tedavi yolları tespit edilir. 90’lı senelerden beri ülkemizde ve dünyada bu teşhisler ile gelen hastalara intra-artiküler enjeksiyon ve gıda takviyesi yöntemi ile tedavi desteklenmekteydi.


-------- Sponsorlu --------

Eklem içi enjeksiyon kullanımı

Ülkemizde ve Ortadoğu’da eklem içi enjeksiyon kullanımı, Batı ülkeleri ile mukayese edildiğinde aşırı derecede geride kalmaktadır. Doku Rekonstrüksiyon Materyali Ürün Danışmanı Burhanettin Can Burak’ın bilgilendirmelerine göre 750 milyon nüfusa Avrupa toplumunda senelik eklem içi enjeksiyon kullanımı ortalama 60 milyon adet iken, 75 milyon nüfusa sahip olan Türkiye’de senelik eklem içi enjeksiyon kullanımı yaklaşık 450 bin civarlarında kalmaktadır.

Dr.B.Can Burak bunun nedenini şu şekilde ifade ediyor: “Avrupa ülkelerinin henelinde tedavide kullanılan eklem içi enjeksiyon ürünlerinin sağlık sigortaları açısından devlet tarafından karşılanması ve ürünlerin halk tarafından bilinirlilik veya ulaşılabilirlik oranının fazla olmasıdır.”

Eklem İçi Rekonstrüksiyon Materyali Tedavi Yöntemi

Bugünde dek hyaluronik asit preparatları ile intra-artiküler enjeksiyon yapılarak eklem içi kayganlaşma sağlanırken, günümüzde yeni nesil 3 ana maddenin bir araya getirilerek meydana getirilen kombinasyonun eklem içi enjeksiyon tedavisi ile kıkırdak onarıcı etki sağlanarak diz ağrılarının giderilmesi ve azaltılması, diz kireçlenmesine doğru seyreden sürecin yavaşlatılması sağlanmaktadır.

1 YORUM

  1. Pingback: Akıl Gücü ile Ağrıları Geçirme » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir