Selülitleri Geçiren Aspirin Limon Suyu Kürü

Suna Dumankaya – Selülit İçin Aspirin ve Limon Suyu Kürü Nasıl Yapılır? Selülitleri geçirmek için ne yapabilirim? Tedavi yöntemleri nelerdir? Hepsinin Cevabını yazımızda…

Bilgi Doktoru – Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, selülit problemi olanlar için aspirin ve limon suyu ile yapılan ve tamamiyle doğal, bitkisel bir kür önerisinde bulundu.

Limon suyu – Aspirin kürü için malzemeler;

– 10 Adet Limonun Suyu
– Limon suyu ile aynı ölçüde susam yağı
– 20 adet aspirin

Aspirin Limon suyu karışımı nasıl yapılır?

10 tane limonun suyunu bir kap içerisine sıkın ve içerisine limon suyu ölçüsü kadar susam yağı ekledikten sonra 20 adet aspirin ilave edin ve iyice ezerek karıştırın. Elde ettiğiniz bu karışımı selülit sorunu olan bölgelere masaj yaparak uygulayın ve ortalama olarak 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile masaj yaparak temizleyin. Haftada 1-2 defa uygulamanız halinde hızlıca selülit sorununuz yok olmaya başlayacaktır.

Suna Dumankaya’nın Evde Selülit Tedavi Yöntemleri

1 – Hamama gidin, keselenin. Kese, kan dolaşımı sağlar ve yağlanmayı engeller. Selülit çayı, biberiye yağ yakar. Anason, rezene sinir sistemini düzenler. Funda yaprağı, vücuttaki suyu atar. Sinameki, bağırsakları çalıştırır. Papatya yumuşatır. Eşit oranlarda bunlardan katıp, demleyeceğiniz çayı her gün sabah-akşam bir su bardağı için. Küvetinize iki avuç deniz tuzu koyun


-------- Sponsorlu --------

2 – Selülite karşı en etkili yiyecek ananastır. Her gün 1 dilim ananas yemelisiniz. Ayrıca karpuz, kavun ve şeftali de selülit tedavisinde etkilidir. Kan dolaşımını olumlu etkilediği için kiraz çöpü ve mısır püskülü çayı içmenizi öneririm. Günde 1,5 litre su içmeyi de ihmal etmeyin. Eşit oranlarda susam yağı, limon suyu, 1 çorba kaşığı biberiye ve 1 çorba kaşığı okaliptüsü karıştırın. Bu karışımı masajla cildinize uygulayın. Ardından sıcak suya girin iyi gelecektir.

3 – 10 adet limonun suyu, 20 adet aspirin ve limonun suyu kadar susam yağı. Bu karışımı iyice karıştırıp selülitli bölgelere sürün, biraz emdikden sonra 30 dakika kadar selülitli bölgeleri çalıştıracak biçimde spor yapın veya dans edin. 10 – 15 gün içinde farkı göreceksiniz.

4 – Önce bedeninizi iyice keseleyin sonrasında 1 su bardağı deniz tuzunu kaseye koyun. Bir diğer kasede de 1 su bardağı susam yağı, 10 damla biberiye, 10 damla okaliptus yağını karıştırın. Önce elinizi yağa, ardından da deniz tuzuna batırıp selülitli bölgeleri yavaşça ovun. Daha sonra tekrar duş alın. Son olarak limon suyu sürün. Bu kürü haftada en az bir kere yaptığınız takdirde etkisini görürsünüz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir