Diyabet İçin Yoğurt Yemenin Faydaları?

Yoğurdun Diyabete Faydaları

Harvard Üniversitesinde görevli bilim adamlarının yaptığıkları yeni bir araştırma günde 2 çorba kaşığı yoğurt yemenin diyabete yakalanma ihtimalini beşte bir oranında düşürdüğünü tespit etti.

Yoğurt Yemenin Diyabete Faydası

200 bin tane kadın ile erkeğin diyetlerini 30 senelik bir süre süresince takip eden uzmanlar, deneyin başlangıcında aralarında diyabet hastalığı bulunmayan katılımcılardan 15,156’sının deney esnasında bu hastalığa yakalandığını belirtti.

Uzmanlar diyabete yakalanma ihtimali ile süt ve peynir tüketimi arasında herhangi bir bağlantı bulamadıklarını yalnız yoğurdun hastalığa yakalanma ihtimalini ortalama olarak yüzde 18 oranında azalttığını tespit ettiklerini ifade etti.


-------- Sponsorlu --------

Diyabet için Yoğurt Nasıl Kullanılır?

BMC Medicine adlı akademik dergide yayınlanan araştırmayı yapan Profesör Frank Hu, yoğurt yemenin diyabetten korunmanın “ucuz, kolay ve pratik bir tekniği olduğunu” ifade etti.

Yoğurdun içerisindeki bakterilerin metabolizmanın çalışma hızını dengeleyerek diyabeti engellediği söyleniyor.

Yoğurt yemenin Diyabet hastalarına faydaları ile ilgili görüş ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

1 YORUM

  1. Pingback: İncirin Sağlığa Faydaları » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir