Detoks ile Arınma

Detoks Yaparak Vücudunuzu Arındırın

Estetik International Sağlık Grubu diyetisyenlerinden Hale Taşgın, hem detoks ve detoks diyetler ile ilgili bilgilendirdi, hem de son derece kolay ve herhangi bir sağlık problemine yol açmayan bir detoks çayı tarifini Bilgi Doktoru okurlarımız ile paylaştı.

Son yılların en fazla denenen tazelenme ve yenilenme teknikleri arasında bulunan Detoks, vücudu arındırmak ve toksin maddeleri bedenden uzaklaştırmak için yapılmaktadır.

Detoks diyetler için ilk önce hazır gıdalardan, sigara, kola, Alkol ve tatlandırıcılardan sakınmak gerektiğinin önemini vurgulayan diyetisyen Hale Taşgın, yemeklerin evde hazırlamasını ve mutlaka dışarıdan herhangi bir yiyecek almamasını tavsiyesinde bulundu.

Genel olarak detoksta dikkat edilmesi ve uygulanması gereken noktaları vurgulayan Estetik International sağlık Grubu diyetisyenlerinden Hale Taşgın, sözlerine şöyle devam etti: “Bahar temizliğine bedeninizden başlayın. Yeşillikler her zaman detoks dostudur fakat acı tadı olan yeşillikler her zaman tercih edilmelidir.

Roka, tere, karahindiba gibi acı tadı olan yeşillikler karaciğeri uyararak, temizlenmesine yardım ederler. Salatalarınızın içine kesinlikle tere veya roka ilave edin. Sabah uyanır uyanmaz oda ısısında bulunan ve akşamdan limon dilimleri eklediğiniz suyunuzu içmenizde yarar var.


-------- Sponsorlu --------

Detoks zamanında kesinlikle günde 3 litre su içilmesini tavsiye ediyoruz. Şekeri bırakın ve tuzu mümkün olduğunca kullanmamaya özen gösterin. Ülkemizde oldukça fazla tüketilen süt ve süt ürünlerinin yağsız olanlarını tercih etmelisiniz. Yağsız yoğurdunuza keten tohumu ekleyerek bir ara öğün oluşturabilirsiniz.”

Meyan Kökü ile Detoks

Detoks diyetinde günde 1 kere meyan kökü çayı tavsiye ettiğini dile getiren Hale Taşgın, “Meyan kökünü aktarlardan satın alabilirsiniz ve demleme usulü çayınızı hazırladıktan sonra yalnızca günde 1 kez tüketiyorsunuz. Meyan kökü çayı, bakterileri öldürme özelliğini sunan, tadı şekerli olsa da sıfır kalorili bir bitkidir” dedi.

Beyin detoksu Yapın

Beyin detoksunun da ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulayan Hale Taşgın, “Yeni insanlarla tanışın ve etrafınızda hep pozitif enerji yayan kişileri bulundurun. Negatif ve bencilce devamlı kendi derdini dile getiren insanlardan uzak durun. Yeni insanlarla tanışmak, yeni şeyler öğrenme her zaman bedeninizi ve kanaatlerinizi tazeleyecektir” dedi.

1 YORUM

  1. Pingback: Kuşkonmaz Sebzesinin Faydaları » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir