D Vitamini Ampulü Nedir Nasıl Kullanılır

D Vitamini çocukların büyümesinde ve gelişmesinde en önemli vitaminlerin başında geliyor. Çocukların günde en az 15 dakika dışarıda güneşi görmesi gerekiyor. Ancak güneşe çıkarken sürülen çok faktörlü kremler çocukların güneşten d vitamini almasını engelliyor.

D vitamini Güneşten Nasıl ve Günün Hangi Saatlerinde Alınır

Eğer biz d vitamini kaynağı olarak güneşi kullanacaksak özellikle sabah saaatlerinde veya akşam üzeri 4’ten sonra 15 – 20  dakika hiç sürmeden ya da en fazla yarım saat hiç sürmeden d vitamini alabiliriz.

Uzmanlar 5 yaşına kadar d vitaminini doğal yollardan almayan çocuklara ampül ya da damla öneriyor. Talep d vitaminine fazla olunca bazı ilaç firmaları talebi karşılayamıyor.

Yumurtanın sarısı olsun, süt ve sütlü ürünler özellikle yağlı balıklar, uskumru, somon gibi bunlar da d vitamini bakımından zengin gıdalardır.


-------- Sponsorlu --------

D Vitamini Ampulü Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ancak d vitamini ampulü kullanırken dikkatli olmalıyız. Yetişkin insanlar d vitamini ampulü içebilirler ancak çocuklara d vitamini ampulu önerilmiyor. Daha çok çocuklara damla olarak d vitamini takiyesi öneriliyor. Peki çocuklar d vitamini ampulleri kullanabilir mi veya neden D vitamini ampulü kullanamaz, ne zararı vardır? Çünkü d vitamini ampulleri  yüksek dozda d vitamini içerdiği için çocukluk çağlarında böbrekte taş yapma sorunu olabiliyor.

D Vitamini Ampulü Nedir? Nasıl Satılır?

Yetişkin kişilerde D vitamini takviyesi olarak kullanılmaktadır . Ortalama 1 ayda 1 ampul olmak üzere kullanılabilir ve zaten tek 1 ampul içeren kutular içerisinde satılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Bir miktar su ile karıştırarak içerseniz ağzınızda pis ve kaygan bir tat bırakabiliyor. İlaç içmekle bir sorunu olmayan yetişkin bir kişi bile D Vitamini ampulünü içerken ağzım ne kötü olacak şimdi diyebiliyorken siz tadını düşünün artık…

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir