Cerrahpaşa Saç Hastalıkları Bölümü

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Saç Bakım – Hastalıkları Birimi (Kliniği) Açıldı

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Saç Bölümü hizmete girmiş durumda.

Bölümün hizmete girmesi sebebiyle İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Bölümü’nde tören yapıldı.

Bölüm Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu Saç Hastalıkları Biriminin Açılış Günü Konuşma Yaptı

Saç Hastalıkları Birimi Başkanı Prof. Dr. Server Serdaroğlu, törendeki konuşmasında, İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Birminde saç hastalıkları ve saç dökülmesi konusu ile ilgili 15 senedir araştırma ve çalışmalar yaptıklarını açıkladı.

Klinikte “Saç – Bakım – Hastalıkları – Kozmetik – Güzellik” alanlarıyla ilgili hizmet verilecek

Serdaroğlu, toplumda “tam gün” olarak bilinen kanun sebebiyle birimlerini 3 sene önce kapattıklarını söyleyerek, “Şimdi biliyorum ki her şey biraz daha rayına giriyor. Bu sebeple yeniden bir organizasyon yapmak istedik.


-------- Sponsorlu --------

Çünkü 15 senelik bir emeğimiz mevcuttu. 15 sene içerisinde birden fazla hasta para ödemeden bu imkânlardan faydalanıyordu. Yoğunluklu olarak saç hastalıkları ve saç dökülmeleri ile ilgileniyorduk. Bu yeni organizasyonumuzla beraber saç hastalıkları konusu ile ilgili işin kozmetik alanıyla da ilgileneceğiz. Bunu da Saç Hastalıkları Birimi’nin içine aldık” şeklinde konuştu.

Saç dökülmelerinin bir semptom olduğunu ve çok farklı hastalık ve sebeplerle meydana gelebildiğini belirten Serdaroğlu, bu problemi yaşayanların para ve vakit kaybı yaşamamaları için ilk önce bu hususta uzman dermatologlara gitmelerinin yarar sağlayacağını söyledi.

Dr. Serdaroğlu, eczacılar ile kuaförlere hastaları doğru yönlendirmeleri konusu ile ilgili önemli görevler düştüğünü de sözlerine ekledi.

İÜ Cerrahpaşa Saç Hastalıkları Kliniği Adres – İletişim:

İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Yerleşkesi, Kocamustafapaşa Caddesi No: 53 Cerrahpaşa 34098 Fatih/İstanbul

Telefon Numarası:

0212 414 30 00

Faks Numarası :

0212 632 00 25

6 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir