Burun Tıkanıklığına Tuzlu Su ve Karbonat

Burun Tıkanıklığına İyi Gelen Şeyler – Doğal Yöntemler – Çareler

Kış aylarının en büyük dertlerinden biri de grip ve soğuk algınlığıyla gelen burun tıkanıklığıdır.

Burun tıkanıklığı, önemsiz bir problem gibi görünse de nefes alışverişinizi etkilediğinden baş ağrısı ile halsizliğe sebep olabilmektedir. Peki, burun tıkanıklığından doğal yöntemlerle nasıl kurtulurum?


-------- Sponsorlu --------

Tuzlu Su ve Karbonat Nasıl Yapılır ve Uygulanır

Malzemeler ;

 • 1/4 Tatlı Kaşığı Tuz
 • 1/4 Tatlı Kaşığı Karbonat
 • 1/2 Çay bardağı su

Evde Burun Tıkanıklığı İçin Doğal Karışım

İçerisinde kaynamış ve dinlenmiş su bulunan 1/2 çay bardağına 1/4 tatlı kaşığı tuz ve 1/4  tatlı kaşığı karbonat koyup karıştırın. Suyun kaynadıktan sonra dinlendirilmiş ve temiz su olmasına dikkat ediniz. Bir burnunuzun deliğini kaparken bu karışımı diğerine şırınga ya da benzeri bir araç kullanarak fışkırtın. Suyu avucunuza koyarak burnunuzun içine de çekebilirsiniz. Bu karışım burun tıkanıklığına karşı oldukça etkili olacaktır.

Evinizde karışımı yapmak zor geliyorsa eczanelerden deniz suyu olarak satılan burun spreylerinden de satın alarak kullanabilirsiniz. Bu şekildeki alternatif tedavi yöntemlerini hekiminize danışmadan uygulamamanızda yarar olduğunu hatırlatmak isteriz.

9 YORUM

 1. Pingback: Evde Tuzda Balık Nasıl Yapılır » Bilgi Doktoru

 2. Ufuk

  Slm,
  Burun Tıkanıklığına Malzemeler ◾1/4 Tatlı Kaşığı Karbonat gerekir yaziyorsunuz. Ama hangi karbonat. kalsiyum karbonatmi? sodyum karbonat ? amonyum karbonatmi? ve sayre ve sayre. Hangisi gerekir?
  Saygilar

 3. Cevzet

  3 4 aylık bebeklerde burun tikanikligi icin korbonatli suyun zararı varmı
  doktorun yazdığı ilaçin faydası olmadi

 4. Özlem

  Merhaba iyi günler dilerim benim oğlum bir yaşında bundan 3 ay kadar önce bronşit oldu ve ben ilaçsız tedavi ettim onu kendim evde vermiş olduğunuz tarifle bir burun spreyi yaptım hâlâ var şişede, acaba onu şimdi kullanmamın bi mahsuru olur mu, bilgi veren olursa çok duacı olurum lendisine.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir