Burun Estetik Ameliyatı Nasıl Yapılır

Estetik Burun Operasyonu Nasıl Yapılmaktadır? Kaç Çeşit Estetik Türü Vardır?

Estetik Burun Operasyonu iki farklı şekilde yapılmaktadır.

1- Açık Burun Estetiği Ameliyat Tekniği,

2- Kapalı Burun Estetiği Ameliyat Tekniği.

 

Burun Estetiği Ameliyatı Olabilmek İçin Ne Gerekir?

Burnunun şeklinden memnun olmayan ve kıkırdağın veya kemiğin eğriliğinden dolayı nefes alma problemi  yaşayan kişilerin bu ameliyatı olması son derece doğrudur.

Doktorun hastayı bilgilendirmesi bu aşamada çok önemlidir. Doktor-hasta ilişkisi burada büyük önem taşır. Hasta doktoruna karşı, aynı zamanda doktorun da hastasına karşı açık olması gerekmektedir.

Fakat her nefes alma problemi yaşayan hastanın burun estetiği olması gerekmemektedir. Burada devreye alanında uzman olan hekimlerin girmesi gerekmektedir. Kişi estetik operasyona ihtiyacı olup olmadığı kararını doktoru ile vermelidir. Bu da kişinin ameliyat öncesi muayenesi ile gerçekleşir.


-------- Sponsorlu --------

Doktor seçimi bu esnada çok önemlidir. Doktorun hastayı yanlış yönlendirmesi sonucunda kişi istemediği durumla karşılaşabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için, hastanın bu alanda tecrübeli, uzman kişilerle görüşmesi tavsiye edilir.

En doğru sonuç hastanın burnunun, dudak, göz gibi yüzün diğer kısımlarıyla uyumlu ve doğal olmasıdır. Yani kişiye baktığımızda estetik operasyon geçirdiğini anlamamamız gerekmektedir.

Bunun yanında hastanın yaş grubunun, isteklerinde etkisi büyüktür. Burun Estetiği Operasyonu kişinin gelişimini tamamlamasından sonra olmalıdır. Yaş grubunun on sekiz olması idealdir. Her iki cins içinde bu yaş grubu geçerlidir.

 

Burun Estetik Ameliyatı Kaç Saat Sürüyor?

Operasyon yaklaşık iki saat sürmekle beraber, bu süre biraz uzayabilir. Uzaması hali korkulacak bir şey olduğunu göstermez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir