Bu Hareketleri Her Gün Yapanlar Hastalık Nedir Bilmezler

Güne esneme hareketleriyle başlamak gün boyunca daha enerjik hissetmenizi sağlar. Böylelikle gün içerisinde yanlış bir hareket yaparak kendinize zarar vermekten korkmazsınız.

Stres seviyenizin dengelenmesine ciddi katkıları olur. Böylelikle gün içinde karşılaşabileceğiniz rahatsızlık veren durumların sizi zorlamasını önler.

Peki nasıl esnemelisiniz? Hadi birlikte öğrenelim!

Öne Eğilme
Bacaklarınızı omuz genişliğinde açık tutun ve dizinizi kırmadan direk belinizden öne doğru eğilin. Vücudunuzun baş aşağı L harfini andıracak şekilde olmasına dikkat edin ve 2 kere tekrarlayın.

Bacak Esnetme
Sol ayak topuğunuzu bir sandalyeye yerleştirin, sağ ayağınızın yerde sabit olduğundan emin olarak eller kalçanızda öne doğru esneyin.

Güvercin Esnemesi
Sağ ayağınızı diz bölgesinden iç tarafa doğru kırıp yatağınızın üzerine yerleştirin. Ön tarafa doğru esneyin. 5 defa uzun nefes alın ve verin. Aynı hareketi diğer bacağınızla da tekrarlayın.


-------- Sponsorlu --------

Kapıda Esnemesi
Kapının girişinde durup ellerinizi kapının kenarlarına yerleştirin. Kollarınızın yere paralel olduğundan emin olun daha sonra bir ayağınızı öne doğru hareket ettirip kendinizi de ileri doğru itin. Omuzlarınızı ve kollarınızı esnetin. Ardından diğer bacağınız için tekrarlayın.

Kollarınızı uzatabildiğiniz kadar uzatın; önce sağ sonra sol olacak şekilde vücudunuzu 5 nefes süresi boyunca eğin.

Kedi Esnemesi
Elleriniz ve dizleriniz yerde olacak şekilde pozisyon alın. Kollarınızı düzleştirin ve kalçanızı dışarı çıkarın. Tıpkı bir kedinin esnemesi gibi. Başınızın öne düşmediğinden emin olarak 5 defa tekrarlayın.

Duvar ile Esneme
Yüzünüzü duvara doğru dönerek ellerinizi duvara dayayın. Sağ ayağınızı ileri doğru uzatın. Sol ayağınız yerde kalsın. Duvarı ittirdiğiniz zaman bacağınızın gerildiğini hissedeceksiniz. 30 saniye boyunca pozisyonu koruyun ve diğer bacağınızla tekrarlayın.

Göğüs Esnemesi
Ellerinizi arkanıza uzatın ve bacaklarınızı geniş bir şekilde açın. Ardından geriye doğru uzanın. Eğer değdirebiliyorsanız ellerinizi birbirine değdirin. 30 saniye pozisyonu koruyun. Hareketi 3 defa tekrarlayın.

Sizin sporunuz ve yaptığınız hareketler nasıl? Bizlerle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir