Uzak Durmanız Gereken Bitkisel Yağ

İnsan sağlığını bir kenara bırakıp yalnızca kar elde etmek için reklamlar yapan ve zararlı da olsa yararlıymış gibi gösterip satan birçok şirket var.

Bilim insanlarının yaptığı sayısız deneylerin sonuçlarında soya fasulyelerinin zararlı bir ürün olduğu kanıtlandı fakat hala diyet sektöründe kullanımı tavsiye ediliyor.

Soya fasulyesinin en zararlı formunun yağı olduğu bilinmektedir. Konunun uzmanları soya yağının en zararlı yağlardan biri olduğunu söylüyor. Bu ürün sindirim sistemimize zararlı olmasının yanı sıra steroid hormonu üretiyor ve de Alzheimer hastalığının riskini arttırıyor. Erken ergenliğe sebebiyet veriyor ve cinsel hormonların düzensizliğine yol açıyor.


-------- Sponsorlu --------

Tüm bunların yanında soya fasulyelerinin genetiğiyle oynandığını da biliyoruz. Bu da soya fasulyelerini oldukça zararlı bir durum haline getiriyor. Genetiğiyle oynanmamış soya fasulyesi bulmak neredeyse imkânsız.

Soya sütü de bir diğer ürün. Vejetaryen beslenme alışkanlığı olan insanların kullandığı soya sütü çocuklarda gelişimi geriletmesinin yanı sıra sindirim zorluklarına da yol açıyor.

Umarız bu uyarıları dikkate alır ve soya tüketimiyle ilgili söylediklerimizi başka kaynaklardan da doğrularsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir