Beyaz Çayın Kilosu Ne Kadar

ÇAYKUR’un geçen sene kilosu 300 liradan alımlarını yaptığı çay tomurcuğundan ürettiği beyaz çayı kilosu 4 bin TL’den satmayı planlıyor.

Beyaz Çayın Kilosu 4 Bin TL ‘den Satılıyor

Çaykur 1 senedir üstünde çalıştığı beyaz çayı 20 gramı 80 TL’den olmak üzere satışa çıkardı. Ortalama 1 senedir çay sektörünün en önemi gündem maddelerinden biri olan beyaz çay üretiminde sonlara varıldı. ÇAYKUR geçtiğimiz sene üreticisinden satın aldığı 1531 kg çay tomurcuğundan 370 kg beyaz çay üretti. ÇAYKUR, ürettiği 370 kilo beyaz çayı 20 gramlık özel şişeler halinde internet üzerinden satışa çıkardı.

Gençleşmek İçin Beyaz Çay

Çaykur Genel Müdürlüğü’nde bugün beyaz çay hakkında bir tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu yaptığı açıklamalarda, “Beyaz çay uzun zamandır bir mucizedir. İmparatorların çayı olarak biliniyor. Çayın imparatorunu şimdi piyasaya sunuyoruz. 800 bin dekar çaylık arazide 1 sene içerisinde 1531 kilogram yaş beyaz tomurcuk elde ettik. Aldığımız tomurcuklardan 370 kg beyaz çay üretimi sağladık. Çok kıymetli bir çaydır. Sağlık açısından ve özellik bakımından çok etkilidi.


-------- Sponsorlu --------

Beyaz çayın faydaları nelerdir
Beyaz çayın gençleştirme, ciltte yaşlanmayı engelleme, kilo verdirme, yağ birikimlerini eritme özellikleri mevcut. Ayrıca anti kanserojen olduğu artık bütün dünyaca kanıtlanmıştır. Bunun ile ilgili ilmi çalışmalar da mevcut. Aracılar sayesinde Japonya’da bizde konu ile ilgili bir çalışma başlattık. Çalışmamız hala devam etmektedir. Yapılan araştırmalar kapsamında ürettiğimiz beyaz çayın kanser hücrelerini yok ettiği belirlendi. Bugün için destekleyici besin maddesi olarak üretimi gerçekleştirilebilecek. Fakat ilerleyen günlerde ilaca dönüştürülmesini umuyoruz” dedi.

Türkiyede Beyaz Çay Üretimi

Sütlüoğlu, ülkemizde üretilen beyaz çayın özellikleri açısından dünyanın en kaliteli beyaz çayı olduğunu öne sürerek “Bizim ürettiğimiz beyaz çay dünyada üretilenlerden çok daha kalitelidir. Bunun sebebi olarak bizim çay fidanlarımız doğal olduğu için bugün üretimi yapılan yüzlerce çeşit çayı yapısında barındırmaktadır. ” şeklinde konuştu.

Çok Değerli ve Pahalı Olan bir çay – Fiyatı Ne Kadar? Nerede Satılır

Sütlüoğlu beyaz çay satışlarının sadece kendilerine ait bir web sitesi üzerinden gerçekleştirileceğini belirterek “Çok kıymetli olan bu ürünümüzü mücevher kutularına benzeyen özel kutularda 20 gramı 80 TL’den satışa sunduk. Kilosu 4 bin TL’ye geliyor. Fakat yalnızca 20 gramlık şişelerde satışı bulunuyor“ şeklinde konuştu.

1 YORUM

  1. Pingback: Çay Lezzetli Olması için Nasıl Demlenmeli » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir