Horlamaya, Astıma ve Bronşite Karşı Kaya Tuzu Gece Lambası

Kaya Tuzundan Üretilen Lamba, Sabun ve Yastık ile horlamaya, bronşite, astıma, cilt hastalıklarına, ter kokusuna, saç dökülmesine, sivilcelere, kepeklenmeye çare…

Bilgi Doktoru – Bursa’da Emekli öğretmen Ali Karaca, Dünyaca ünlü Çankırı kaya tuzundan lamba, sabun ve yastık yaparak katıldığı fuarlarda dikkatleri üzerinde topladı. Kaya tuzundan elde edilen gece Lambalarının horlamayı önlediğini belirten Karaca, tuz sabunların ise deodorantlardan çok daha yararlı olduğunu iddia etti.

Tüyap Bursa Fuarcılık tarafından Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), İnşaat Müteahhitleri Sanayici ile İşadamları Derneği (İMSİAD) ve pek çok kuruluşun desteği ile düzenlenen Bursa İnşaat Fuarı’nda firmalar dikkatleri toplamak için enteresan dizaynlarını sergiliyor. Fuarın en ilgi çeken köşelerinden bir tanesi de kaya tuzu sergisi oldu. Kaya tuzundan yapılan lamba, sabun, yastık ve hediyelik eşyalar fuarda çok ilgiyle takip edildi.

Horlamaya Karşı Tuz Lambası, Bel Fıtığına ve Ağrılarına Karşı Kaya Tuzu Yastığı

Emekli öğretmen Ali Karaca, kaya tuzundan ürettiği tuz lambaların horlamayı geçirdiğini ifade etti. Karaca, “Kaya tuzundan tuz lambalar, tuz sabunlar ve tuz yastığı üretiyorum.

Tuz lambaları astım, bronşit, nefes darlığı ve horlamaya çok iyi gelmektedir.

Cilt Hastalıklarına; Sabunlar cilt sorunlarına, sedef, mantar, sivilcelere, egzama, saç dökülmesine, kepeklenme, koltuk altı ter kokusuna iyi gelmektedir.

Bel ve Boyun Ağrısına Kaya Tuzu Yastığı; Tuz yastığı da boyun ile bel fıtığı rahatsızlığı olanlar için çok etkilidir. Yastığı teflon tavada ısıttıktan sonra ağrının olduğu yerlerin üzerine konulursa ağrı hemen geçiyor. Bu sayede tedavi olunabilir. Fizik tedavi yerine geçer.

Kaya tuzunu taş değirmeninde çekiyoruz. 1 gram tuz vücuda girdiği zaman 1 gram su alır, rafine tuzlar 23 gram su aldığı için ödem oluşturuyor, alzheimer ve kanser gibi hastalıklara yol açıyor. Doğal kaya tuzumuz çok sağlıklıdır. Tuzun yemeğin öncesinde ve sonrasında tuzun ağza alınması konusu ile ilgili Peygamber Efendimizin (sas) hadisi mevcut. Çankırı kaya tuzunu ne yazık ki bizden alarak imalat tuzu diye pahalıya satanlar var. Bu da malesef Çankırı’nın prestijini sarsıyor.” dedi.


-------- Sponsorlu --------

Koltuk Altı Teri Kokmaması İçin Deodorant Yerine Tuz Sabunu Sürün

Tuz sabunun yararlarını da açıklayan Karaca, şöyle dedi: “Tuz sabunları da cilt hastalıklarına iyi geliyor. Banyo yaptığımız zaman durulanıyoruz. Kaya tuzundan elde edilen sabunu saçımızdan başlayarak vücudumuza sürterek kullanıyoruz. Beş dakika sonra da durulanıyoruz. Koltuk altına sürerseniz teriniz asla kokmaz. ‘Tuzlayalım da korkmasın’ derler ya onun gibi doğal bir çözüm. Kadınlar ve erkekler kesinlikle deodorantları hemen bırakmalı. Pratik çözümle tuzu koltuk altına sürerek banyoda kullanırsak sedef ve cilt hastalıklarını da tedavi edebiliyoruz.”

Peki nerede satılır, fiyatı ne kadar? Horlamayı Geçiren Tuz sabunların fiyatı ise 5 ile 10 lira arasında değişiyor.

Bursa’da üretimi yapılarak açtıkları iş yerlerinde Ali Karaca tarafından satılmaktadır. İnternet üzerinden de irtibat kurarak satın alabilirsiniz.

Horlamayı Geçiren Tuz Lambasının fiyatı 30 TL’den Başlıyor..

Doğal tuzun % 84’ü sodyum klorür olduğunu vurgulayan Karacan, “Tuz lambası akşamları yandığında ısıyla beraber odadaki oksijeni artırıyor. Eğer burunda ameliyatlık bir durum bulunmuyorsa tuz lambası horlamayı kesiyor. Nasılsa dağ başında, yüksek yerlerde oksijen bol oluyor aynen öyle de tuz lambasının yandığı odada gece süresince oksijen bollaşıyor. Bahar mevsiminde polenlerden de korur bu lamba. Tuz lambaların fiyatları sadece 30 liradan başlıyor, çeşitlerine göre 100 liraya kadar yükseliyor. Tuz lambalarının sağlıklı olması için her akşam kesinlikle yakılmalı.” şeklinde konuştu.

Karaca, odaların büyüklüğüne göre de tuz lambası sattıklarını ifade etti. 20 metrekarelik yatak odası kullananlar 6 kilogram ağırlığında tuz lambası alması lazım. Karaca’ya göre; tuz lambasının yaydığı iyon hava kalitesini % 300 oranında artırıyor.

6 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir