Bebeklerin Saç Bakımı

Bebekler 10 aylık olduğunda taranacak kadar saçı çıkar.Saçları çıktıktan sonra yapmanız gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurları için araştırdık.

Eğer 10 aylık olduğunda bile saçı yoksa da üzülmeyin, zamanı gelince saçları elbette büyüyecektir. O zamana kadar ılık su ve şampuan ile fazla ovalamadan başını yıkamanız yeterlidir.

 

Bebeğin Saçına Nasıl Biçim Verilir?

Bebeğinizin saçlarını yıkadıktan sonra, parmaklarınızla biçim verebilirsiniz. 6. aydan sonra, yumuşak bir saç fırçası kullanabilmeniz mümkün. Ancak bebeğinizin saç cinsi ve yapısına göre biçim vermelisiniz; saçların çekiştirilmesi ve zorlanması tabi ki kabul edilemez.


-------- Sponsorlu --------

 

Bebeklerde Saç Dökülmesi

Eğer bebeğinizin kafasının bir bölgesinde saçları azalmışsa, yatış pozisyonunu kontrol etmenizde fayda var. Her zaman aynı pozisyonda yatan bebeklerde, altta kalan tarafta saçlar azalma gösterebilir. Sırt üstü yatan bebeklerin başlarının arka tarafındaki saçlar dökülebilir. Bu durum sizi rahatsız ediyorsa, bebeğiniz uyuduktan sonra narince başını ters tarafa doğru çevirebilirsiniz.

 

Bebeklerin Saçına Saç Kurutma Makinası Kullanılır mı?

Bebeğinizin saçları çok kırılgan olmasından dolayı, lastik tokalar kullanmayın. 2 yaşına kadar saç kurutma makinesi de kullanmamanızda fayda var zira bu bebeğinizin saçlarına zarar verir.

Siz her ne kadar bebeğinizin hoş görünmese çalışsanız da, bebeğiniz bundan hoşlanmayabilir ve kafasındaki tokaları sürekli çıkarmak isteyebilir. Eğer bebeğinizin böyle bir huyu varsa, dikkatli olun; çıkardığı şeyleri ağzına atabilir ve boğulabilir. Bu konuda dikkatli olmanızda fayda var en güzeli hiç toka takmayın içiniz rahat olsun.

Konuyla ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir