Anason Kürü ile Karın Ağrısını Geçirmek

Karın Ağrısına iyi gelen anason kürünün nasıl yapılır ve diğer karın ağrısı geçirici doğal – bitkisel yöntemleri siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz…

Hemen geçmeyen karın ağrıları önemli hastalıkların ilk belirtisi olabiliyor. Bu tip durumlarda hekim denetimini gerekli gören uzmanlar ayrıca anason ile hazırlanabilen karın ağrısı geçirici kürleri de tavsiye ediyor.

Gövdenin göğüs ve pelvis arasındaki sorunlu durum hali karın ağrısı olarak tanımlanabilir.Hastalıklar ya da rahatsızlıklar sebep olarak gösterilebiliyor. Kısa sürede dinmeyen ağrılar önemli hastalıkların belirtileri olabilir. Bunun için öncelikle kesinlikle hekime görünmek gerekiyor.

Ayakları üşütme, sindirememe ve bağırsak bozukluğu gibi unsurlardan meydana gelen ağrılar için uzmanlar bitki kürlerini tavsiye ediyor.

İşte siz değerli Bilgi Doktoru okurları için hazırladığımız karın ağrısı geçiren bitkisel kürler:

– 1 litre üzüm sirkesinin içine iyice dövülmüş bir miktar anason koyun. Kaynattıktan sonra süzün. Elde edilen anason posasını alın ve üzerine 1 çorba kaşığı zeytin yağı ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra temiz bir bez ile karın bölgenize bağlayın.

– 1 fincan kaynar suyun içerisine ince kıyılmış 1 çay kaşığı anason ekleyin. Demledikten sonra süzerek günün 3 öğününde için.

– Kaynar suyun içerisine iki tatlı kaşığı nane ve ufak bir parça limon kabuğu ekleyin. Demlenmesi için bir miktar bekleyin. Süzdükten sonra günde 2 öğün için.


-------- Sponsorlu --------

– Tatlı badem içini güzelce ezerek süt ile karıştırıp için. Bilhassa bebeklerin karın ağrıları için yararlı olacaktır.

– 1 fincan kaynar suyun çerisine 1 çay kaşığı acı pelin koyun. Soğuduktan sonra ağrılı durumlarda aç karnına tüketin.

– Kaynar suyun içerisine iki tatlı kayığı tarçın koyun. Demlenmesi için biraz bekleyin. Süzdükten sonra 3 öğün için.

– 1 su bardağı soğuk suyun içine 1 çay kaşığı benekli yılanyastığı ekleyin. 8 saat bekleyin ve sonra süzün. Her öğünden önce ve sonra 1 yudum sıcak olarak için.

– 1 fincan kaynamış suyun içine ince kıyılmış 1 çay kaşığı raziyane katın. Demledikten sonra süzüp 3 öğün tüketin.

– Toz haldeki 1 çay kaşığı çörek otu ile 1 tatlı kaşığı süzme balı karıştırarak macun haline getirip yiyin.

– Kaynar suyun içerisine 1 çay kaşığı papatya ekleyin. Demledikten sonra üç öğün birer fincan için.

– 1 adet büyük baş soğanı mikserden geçirin. Elde edeceğiniz suyunu 1 kahve fincanı suyun içine 1 çay kaşığı katıp için.

– Karnın üstünde 2 kat havlu koyup üstünde kızgın ütüyü gezdirin.

Yukarıda verdiğimiz çeşitli yollar ile karın ağrınızı geçirebilirsiniz. Bu yöntemler arasında yapılışını veya uygulanışını tam olarak anlamayan veya etkisi hakkında daha fazla bilgi almak isteyen okurlarımızın yorumlarını bekliyoruz. Sağlıcakla kalın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir