Sivilceler için Ender Saraç

Şimdi ergenlikte ortaya çıkan sivilcelerde hormonlarınız neden çok önemlidir?

Çünkü bir anda erkeklerde testosteron kızlarda östrojen hızla artıyor ve ciltte çok hızlı değişiklikler oluyor, yağlanmalar meydana geliyor. Ancak bunlar esasında çok iz bırakmazlar. Biz mesela cilt temizliği yaparak derinin üzerine açıyoruz ve o zaman sivilceler iz bırakmıyor.

Sivilce çıkmaması için nasıl beslenmeliyiz

İlk olarak beslenmeye çok dikkat etmeniz gerekiyor. Fastfood, asidik gıdalar, asidik beslenme, aşırı işlenmiş şarküteri ürünleri, fazla acılı ve baharatlı yiyecekler sivilcelerinizi arttırabiliyor. Böyle bir dönemde daha alkali beslenmek lazım. Maden suyu, yeşillikler, zeytin yağlı gıdalar, komposto ve hafif alkali içecekler gibi…

Sivilceler için Cilt Temizlği (Su buharı ve Gül Suyu)

Ayda bir defa cilt temizliği yapmanız gerekiyor. Bu iz yapmaması için önemlidir bir kriterdir. Cilt temizliğinde gül suyunu tavsiye ederim. Gül suyu cilt için çok faydalıdır. Yüzünüzü hafif bir buhara tutarak gözeneklerinizi açtıktan sonra yüzünüzü gülsuyu ile günde 2 – 3 defa yıkayabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Bunun haricinde çinko içeren kremler olabilir. Çinko destekli haplar sivilceler için çok etkilidir.

Kükürtlü Sabunlar Sivilce Geçirirmi

Bir de eskiden kükürtlü sabun kullanılırdı ancak birçok kişi kötü kokması sebebiyle kükürtlü sabunları artık kullanmıyor. Kükürtlü sabun cilt temizliğinde ve sivilcelere karşı çok etkilidir. Kokusuna aldırış etmeden kullanmaya özen gösterin.

Ender Saraç Sivilceler İçin Zerdeçal ve Ayran Karışımı

Ancak sivilcenin bir numaralı düşmanı zerdeçaldır. Zerdeçal karaciğer ve safra üzerinden toksinleri temizler ve sakinleştirmesini sağlar. Sivilceler için ayran ve zerdeçal karışımı çok faydalıdır. Safran,zerdeçal, nane ve kişniş bunlar cilde faydalı baharatlardır. Cilt temizliği, cilt güzelliği ve sivilceler için bu baharatları ve ayrıca ayran içeceğini kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir