Selülitlere Karşı Yeşil Çay

Selülitlere karşı ne yapmalı, selülite ne iyi gelir, doğal çözüm yolları nelerdir bu yazımızda anlatacağız…

Yeşil Çay; Genç, sağlıklı, ışıldayan ve sıkılaşmış bir vücuda sahip olmanın en doğal yolu olarak gösteriliyor… Selülit oluşumuna karşı da oldukça etkili.

Diyetisyenlere göre gün boyunca ruhunuzu ve bedeninizi genç tutmanın yolu Yeşil çaydan geçiyor. Gün içerisinde 3 bardak içeceğiniz yeşil çayın vücudunuza, sağlığınıza ve güzelliğinize bir çok faydası var.

Yeşil Çayın Faydaları:

Kırışıklıklara karşı etkili ve Cildin tazelenmesini sağlar.

Yeşil çay içerdiği yüksek antioksidan ile cildin tazelenmesini hızlandırır. Bununla birlikte kolajen üretimi de sağlar. Henüz cildinizde kırışıklıklar oluşmadan günde 3 kez içeceğiniz yeşil çay cildinizin kırışmasını engeller. Ayrıca yeşil çayı gözünüzün etrafındaki yorgunluk belirtilerinden kurtulmak içinden kullanabilirsiniz.

Yeşil Çayın Selülite Etkisi

Bacağınızda oluşan selülit, varis ve ödem hem cildinizin kötü bir görünüme sahip olmasına hemde cildinizin daha çabuk yaşlılık belirtileri göstermesine neden oluyor. Yeşil çay  pürüzsüz bacaklara sahip olmanızı sağlayan en etkili doğal çözüm olarak biliniyor. Ve bildiğimiz üzere pürüzsüz bacaklar sağlıklı ve genç bir vücudun önemli bir göstergesidir. Ayrıca yeşil çayın damar kalitesini artırıcı etkisinin de olduğu aşikar.


-------- Sponsorlu --------

Yeşil çay ile Cilt lekelerine veda edin

Yazımızın başında bahsettiğimiz üzere yeşil çay fazla antioksidan içeren bir bitkidir. Antioksidan yaşlılıktan dolayı vücutta lekeler oluşmasını engeller. Özellikle güneşe maruz kaldığımız sıcak yaz günlerinde yeşil çay ciltte oluşabilecek lekelere karşı önemli bir içecektir. Dilerseniz hazırladığınız çayınıza 1 limon suyu ekleyerek kendi gençlik suyunuzu hazır hale getirebilirsiniz.

Selülitin oluşma nedenleri nelerdir?

Selülit bilindiği üzere özellikle kadınlarda görülür.

Hamilelik, ergenlik ve menopoz dönemlerinde hormon yapısının değişmesiyle selülit oluşumu meydana gelebilir.

Dolaşım sistemi ve sindirim sisteminde yaşanan problemler, genetik yapı ve metabolizma hızı

Doğum kontrol hapları ve hormonal ilaçlar

Düzensiz ve dengesiz beslenme

Yetersiz fiziksel aktivite

Stres,sigara ve alkol kullanımı

Aşırı dar giyilen pantolonlar

Diz altında giyilen çoraplar

Sürekli olarak bacak bacak üstüne atmak kan dolaşım sistemini olumsuz bir şekilde etkiler ve selülit oluşumuna sebep olur.

Bu konular da dikkatinizi çekebilir;

Ananas Yiyerek Selülitlerinizden Kurtulun

Selülit Giderici Lahana Kürü İbrahim Saraçoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir