Bu Tarifin Tepeden Tırnağa Herşeye Faydası Var

Zeytinyağı ve limonun yararının olmadığı hastalık yok denilir.

İkisini karıştırıp içtiğiniz zaman bakın nelere yararı oluyormuş…

Zeytinyağı ve limon suyu karışımını çoğunlukla nerelerde kullanıyorsunuz? Genellikle salatalarınıza sos olarak…

Peki bu karışımın yiyeceklere tat vermesinin dışında farklı özellikleri olduğunu biliyor musunuz?

Akla ilk gelen, kilo vermenize ya da formda kalmanıza yardımcı olduğu. Fakat sadece bu değil.

Geçmek bilmeyen göbek yağlarına karşı savaşır

Zeytinyağı ile limon suyunu karıştırıp içerseniz, öncelikle sindirim sisteminizin sağlıklı çalışır. Daha az yiyecek tüketip tok hissetmenizi de sağlar. Metabolizmanızı da hızlandırır ve iltihaplara karşı da sizi dirençli hale getirir.

Bu karışımının içeriğindeki sağlıklı yağ asitlerinin bir diğer önemli etkisi, göbek bölgesinde birikmiş yağların erimesini sağlamak. Bu ikiliyi salatalarınıza ya da diğer yiyeceklerinize eklerseniz faydalarını görürsünüz.

Erken yaşlanmayı önler

Zeytinyağı ve limon suyu karışımının içeriğindeki E vitamini; cildinizdeki kırışıklıkları ve çizgileri azaltır. Ve sadece dış görünüşünüzü etkilemez daha genç daha enerjik hissetmenize yardımcı olur. Çünkü bu karışım karaciğer, böbrek ve sindirim sistemine sayısız faydası.

Cildiniz ve saçlarınız ışıldar


-------- Sponsorlu --------

Cildiniz, saçlarınız ve tırnaklarınız aslında “yaşayan” parçalarınız. Bu nedenle doğru beslenirseniz onları koruyabilirsiniz. Zeytinyağı ve limon karışımı, bedeninizi içten besler ve cildinizin, saçlarınızın ve tırnaklarınızın daha canlı daha sağlıklı görünmesini sağlar.

Kabızlığı önler

Zeytinyağı doğal ve de etkili laksatif. Limon da iltihap önleyicidir. Bu karışım ise bağırsak hareketlerini düzenler ve kolaylaştırır. Kabızlık sorununuz varsa, doğal çözümlerden biri zeytinyağı ve limon suyu karışımını deneyebilirsiniz.
Kolesterolü kontrol eder

Genel sağlığı korur

Limon suyu ve zeytinyağı karışımı tüm bu faydaların yanı sıra genel sağlığın korunmasında da etkilidir. Limonun içeriğindeki antioksidanlar oksidatif stresle savaşır. Zeytinyağı da iltihap önleyicidir. Sağlığınızla ilgili olumsuz etkilere karşı daha dirençli olmanızı sağlar.

Ne kadar kullanmalısınız?
Zeytinyağı ve limon suyu karışımın tüketirken her şeyde olduğu gibi abartıya kaçmamak, dozunu iyi ayarlamak lazım.

Peki ne kadar kullanabiliriz bu kadar faydası olan zeytinyağı ve limon suyu karışımını?
Salata ya da yiyeceklerinize yarım yemek kaşığı katmak yeterli olacaktır. Lütfen bu karışımı içerek tüketmeyin. Salatanıza katmanız önerilir.
Bu dozu aştığınız takdirde; bağırsak ve mide problemlerinden tutun da diş minenizin zarar görmesine kadar çeşitli yan etkilerle karşılaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir