Yüzdeki Beyaz Kirleri Doğal Yöntemlerle Kaybetme

Uzun zamandır sizi rahatsız eden lekelerden ve beyaz izlerden kurtulun!

Ciltte beyaz iz ve kirin oluşmasının nedeni zararsız keratin depolanmasıdır. Bu kir birikmeleri yanaklar, burun ve göz çevresinde ortaya çıkar. Oluşumundan sonra geçmesi için zaman geçirir. Bu kirli lekeler çoğunlukla bebeklerde görülür ve var olan kolesterolün yüksek oranda olmasından kaynaklanır.

Bu kir birikimlerine güneş altında uzun süre kalmak ya da estetik bir operasyon geçirmek de neden olabilir. Çoğunlukla bu durum kişilerin özgüveninin zedelenmesine neden olabilir. Sizler de bu kir birikintilerinden kurtulmak istiyorsanız bu içerik tam sizlik! Hem de tamamen doğal yöntemler kullanacaksınız.

Buhar Banyosu

Tencerenin yarısından fazlasını su ile doldurun ve suyu kaynatın. Yapmanız gereken kaynamış suyun buharının yüzünüze işlemesini sağlamak. Bu işlemi yaparken başınızı bir havlu yardımıyla örtün ve buharın cildinize tamamen işlediğinden emin olun. Bu yöntemi her gün kullanabilirsiniz. Düzenli olarak bu yöntemi uygularsanız kir birikintilerinden ve sizi rahatsız eden izlerden kurtulacaksınız.

Yulaflı Peeling

Bir tutam yulafı öğütün ve su ile karıştırın. Bu karışımı yüzünüze iyice yedirin. Zaman içerisinde izlerin geçtiğini siz de fark edeceksiniz.

Domates Suyu


-------- Sponsorlu --------

Domatesi ikiye bölün. Böldüğünüz domatesi yüzünüze sürün ve suyunu cildinizin emmesini sağlayın. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın. Haftada iki defa bu yöntemi tekrarlayın ve farkı görün! Domatesin içerdiği asidik bileşim yüzünüzde mevcut toplanmış kiri temizleyecektir.

Bal

Bal, cilt problemlerinin çoğuna yardımcı olduğu gibi yüzünüzdeki beyaz lekelerin giderilmesine de yardımcı olur. Yüzünüze uyguladığınız bal maskesini 25 dakika bekletin ve daha sonra durulayın. Değişim sizi mutlu edecek.

Şekerli Limon Peelingi

Yarım limonu alın ve suyunu sıkın. Sıktığınız limon suyunu şeker ile karıştırın ve hazırladığınız karışımı yüzünüze yedirin. Bu maskeyi her gün uygulayın. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü ıslatmanız gerekir. Beyaz lekelerden kısa süre içerisinde kurtulacaksınız.

Hint Yağı

İki üç damla hint yağını ve iki tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Karışımı yavaş yavaş yüzünüze uygulayın. 25 dakika bekletin ve daha sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Temiz bir havlu ile dikkatlice kurulayın.

Çay Ağacı Yağı

Bir pamuk yardımı ile çay ağacı yağını yüzünüze hafif hafif uygulayın. Bu karışımı sürdükten sonra durulamamalısınız. Bu yöntemin faydasını iki üç gün içerisinde göreceksiniz.

Yukarıda sıraladığımız yöntemlerin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Siz de deneyin ve test edin. Sonuç sizi çok şaşırtacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir