Her Evde Bulunur, Diş Sızısını 1 Dakikada Geçiriyor

Bu yöntemler sayesinde diş ağrılarından saniyeler içerisinde kurtulabilirsiniz!

Diş sızısıyla aniden sarsıldığınız oldu mu? Bunun nedeni diş kırılması, çürük ya da diş eti hastalıklarından kaynaklanıyor olabilir. Dişçinize ulaşamadığınız durumlarda diş sızısını geçirebilmek için sizlerle bu yöntemleri paylaşıyoruz. Yılda en az iki defa dişçinize gidip dişlerinizi kontrol ettirmelisiniz.

Karanfil

Diş sızısını rahatlatmak için karanfil yağı önerilir. Eğer karanfil yağınız varsa, ağrıyan dişinize iki damla damlatın fakat yutmamaya özen göstermelisiniz. Eğer evinizde katı formda karanfil varsa onu da kullanabilirsiniz. Ağzınıza iki tane karanfil atın ve yumuşaması için bekleyin. Daha sonra sızlayan dişinize bastırın ve bir süre bekleyin. İlk fırsatta dişçiye gitmeyi ihmal etmeyin!

Tuzlu suyla gargara

Ilık suyu bir çay kaşığı ile karıştırın ve gargara yapın. Dişlerinizin arasına sıkışmış olabilecek maddelerin çıkmasına yardımcı olacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Başınızı yukarıya kaldırın

Çenenize binen yükün azalması sızıyı hafifletecektir. Bir diş sarımsak alın ve ezip macun kıvamına getirip ağrıyan dişinize bastırın. Sızınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Yanağa Soğuk Kompres

Gazlı bir bez alın ve içerisine buz koyun. Sızlayan dişin olduğu taraftaki yanağa bastırın. Sızlayan bölge soğudukça ağrı azalacaktır. Buzu direkt olarak dişinize bastırmayın.

Çay poşetleri

Daha önceden kullandığınız çay poşetlerini ağrıyan dişe koymak da işe yarayan bir yöntemdir ve eskiden beri kullanılmaktadır.

Ağrı kesiciler

Ağrı dayanılmaz bir durum aldığında, ağrı kesiciler yardımcınız olacaktır. Fakat dikkat etmeniz gereken şey şu; ağrı kesiciyi direkt olarak dişinize baskı kullanarak uygulamayın. Eğer daha hızlı etki görmek istiyorsanız ilaçlar zararlı sonuç gösterebilir. Ağrı kesiciler de yavaş yavaş emilip sızılı bölgede kullanılır.

Bu yöntemler işinize yaradı mı? Sizin kullandığınız ne tarz yöntemler var?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir