Yumurta Kabuğu Zarı Nasıl Soyulur ve Kullanılır?

Henüz yeni keşfi yapılan Yumurta Kabuğu Zarının faydalarını öğrenmemizin ardından bu zarın nasıl elde edilebileceği çıkarılacağı ve kabuğun zarını soyduktan sonra bu zarı nasıl kullanmalıyız soruları ile alakalı bilmeniz gerekenleri siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaştık.

Yumurta Kabuğu Zarından İlaç Nasıl Yapılır Faydası ve Kullanımı

Araştırma sonuçlarına göre yumurta kabuğu zarındaki çeşitli proteinlerin ağrıyı 7 ile 10 gün arasında % 40 oranında önemli bir ölçüde azalttığı tespit edildi.

Amerika’da 2009 yılında bitirilen ağrı ve tedaviye yönelik bilimsel çalışmada yumurta kabuğu zarının eklem ağrılarına ve eklem aşınmalarındaki tedavi edici etkisi tesadüfen öğrenilmiş oldu.


-------- Sponsorlu --------

Yumurta Kabuğunun Zarını dilerseniz haşladıktan sonra dilerseniz de haşlamadan çiğ yumurtadan elde edebilirsiniz. Eğer haşlarsanız bu zar muhtemelen yumurtanın yüzeyine yapışacaktır. Ancak haşlamadan çiğ yumurtanın zarını elde etmek daha basittir. İçerisindeki yumurtanın sarısını ve beyazını bir kaba alarak, kabuğun iç yüzeyinde bulunan zarı aşağıda video ve fotoğraflarda olduğu gibi çıkararak yiyebilirsiniz.

Yumurta Zarını Soyarak Eklem Ağrılarınıza, Vücut Ağrılarına, Kireçlenme, Romatizma Hastalıklarına Faydasını Yararlarını Görebilirsiniz…

Öncelikle bu zarı haşlanmış veya haşlanmamış yani çiğ yumurtanın kabuğundan elde etmek mümkündür. Yukarıda resimlerde ve video görüntümüzden de anlaşılacağı şekilde kabuğun bir köşesinden nazik bir şekilde küçük parça kırarak o bölgeden soyulmasını gerçekleştiriniz. Elde edilen zarı olduğu gibi yiyebilirsiniz.

Yumurta Kabuğu Zarının Nasıl Soyulacağı ve Kullanım şekli ile ilgili bilgi ve tecrübelerinizi siz de değerli Bilgi Doktoruokurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

17 YORUM

  1. Pingback: Yumurta Kabuğu Zarının Faydaları (Ağrı, Romatizma, Kireçlenme) » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Tüketilmesi Gereken Besinler » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Haşlanmış Yumurta En Kolay Nasıl Soyulur » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir