Yalancı Susuzluk

SUSUZLUK NASIL GEÇER?

İnsan üç durumda “yalancı susuzluk” hisseder. Birincisi yürüyüş­ten sonra bilhassa de bir yerden bir yere uzun mesafe giden kişinin hissettiği susuzluktur. Bu durumda su içmek çok zararlıdır. Bu yürü­yüş sonunda oturup dinlenmeli, bir müddet sabretmelidir. Susuzluk kısa süre sonra geçer.

İkinci durum tatlı yiyecekler yedikten sonra hissedilen susuzluk­tur. Hemen su içilmemelidir, az bir süre beklenirse susuzluk geçer.

Susuzluk Geçirme Yöntemi

Üçüncüsü de cinsel birleşmeden sonra hissedilen susuzluktur. Bu durumda da bir süre sabredilirse susuzluk geçer.


-------- Sponsorlu --------

Bu üç haldeki su­samaya yalancı susuzluk adı verilir. Eğer yalancı susuzluk olduğunda su içilirse susamak artmaya devam eder. Çünkü o zararlı madde su içtik­çe daha da artar.

Rezene tohumu, rezene suyu, anason ve bal şerbeti içmek yalancı susuzluğu giderir. Bu üç durumda da beklemeli ve za­manı gelince su içilmelidir.

Eğer tabiatı safravi ya da tuzlu balgamı olursa bunlar susuzluğa ta­hammül edemezler. Bu durumda ılık suyu, yavaş yavaş içmelidirler.

Sıcak yemek yedikten sonra su içmek de zararlıdır. Eğer yalancı susuzluk baskın olursa sabredip mümkünse uyumalıdır. Böylece vü­cudun tabiatı kendisine susuzluk getiren yaramaz maddeyi uyku es­nasında pişirip yok eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir