Yağ Yakan Bitki Çayları

Yağ yakmak için bitkisel çay tarifi

Günümüzde zayıflayabilmek için birçok alternatifler bulunmaktadır. Estetik operasyonlar, diyet listeleri, bölgesel kilo verme ameliyatları, mide kelepçeleri, zayıflama ürünleri ve zayıflama hapları gibi birçok seçenek içerisinden bitkisel çözümler birçok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bitkisel zayıflama çaylarını içerken dikkat edilecek hususlar

Bitkiler aleminde şifa veren ve çay şeklinde tüketilen o kadar fazla bitki var ki lezzetini ve içilmesi hoşumuza giden bitkilerin yardımı ile istediğiniz kiloya sahip olabiliyoruz.

Hem bütçeniz sarsılmıyor hem de operasyon geçirmeden sağlıklı bir biçimde zayıflayabiliyoruz. Günümüzde bilinen birçok zayıflama küründe bitki çaylarının metabolizmayı hızlandırıcı ve termojenik yağ yakma özelliklerinden yararlanılıyor. Gerek göbek ve Basen eritmek amacıyla gerekse kitlesel kilolardan kurtulabilmek amacıyla bitkisel zayıflama çaylarının kullanımı artık daha çok kabul görmektedir.

Hormonsal düzensizlik yaşayan ve troid bezlerinde problem olan kişilerin çok daha çok kilo aldığı bilinmektedir. Bu konularda sağlık probleminiz olup olmadığını öğrenmek için bir hekime müracaat etmelisiniz.


-------- Sponsorlu --------

Rezene ve Funda Yaprağı ile Yağ Yakma

Kilo vermeye ve yağ yakmaya yardımcı bitkilerin başında rezene ve funda yaprağı geliyor. Bunun haricinde biberiye yağı, susam yağı ve limon kabuğu yağı da yağ birikmiş yerlere masaj biçiminde uygulanabiliyor. Ayrıca yeşil çaylar da metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle kilo verdiren bitkisel yöntemler içerisinde yer alıyor. Kalori yakma özelliğini sunan civan perçemi ile yaban mersini çayını da tüketebileceğiniz kilo verme çayları arasına ekleyebilirsiniz.

Yağ yakan zayıflatan Karanfil Çayı Nasıl Hazırlanır

Kilo vermek için karanfil çayı mucizesinden faydalanabilirsiniz. Sıcak suyun içine 2 adet karanfil ekleyerek bir müddet bekletin. Bir kabın içerisinde karıştırdığınız 1 çay kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı elma sirkesini karanfilli suya ekleyin. Güzelce karıştırdıktan sonra ağzı kapalı olarak bardakta ılınmaya bırakın. Elde ettiğiniz karışımı sabah kahvaltıdan 1 saat kadar önce tüketiniz. 1 aydan fazla olmaması koşulu ile her gün tekrarlayabilirsiniz.

Tarçın Zencefil Karışımı ile Kilo verme

Zayıflamanıza,yardımcı olacak bir diğer yağ yakıcı bitki çayı karışımda ise tarçın ile zencefil çayıdır. Bu çayı hazırlamak için ihtiyaç duyduğunuz malzemeler 1 kabuk tarçın, 1 kök zencefil, 1 çay kaşığı karabiber, 1 litre su, 6 adet kakule, 2 adet karanfil ve 1 tatlı kaşığı baldır.

Karabiber ve bal haricinde kalan bütün malzemeleri bir kapta karıştırıp 3 dakika kadar kaynatın. Kaynamış olan karışımın içerisine balı ve karabiberi ilave edin. Elde edilen çayı öğlen ve akşam olmak suretiyle günde üç veya dört bardak içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir