Uyku Sorununa Bitkisel Çözüm Papatya Çayı

Uyku sorunu çekenlerlere özel papatyalı çay tarifi

Suna Dumankaya, rahat bir uyku uyuyabilmek için papatyalı çayı tavsiye ediyor…

Hafif ve orta dereceli uykusuzluk sorunları, kasları rahatlatan ve sinirleri sakinleştiren bitkisel çaylar ile hafifletmek mümkün. Bu çaylar bunun yanı sıra daha kaliteli ve derin bir uyku sağlayarak gün içerisinde enerjinizin yüksek kalmasını sağlamaktadır.

Sakinleştirici etkisi bulunan papatya, sarı kantaron, kediotu, şerbetçiotu gibi bitkilerden elde edilen çayları içerken dikkat edilmesi gereken nokta aşırıya kaçmamak ve bilhassa depresyon, uyku ilaçları ile beraber kullanmadan önce hekime danışmaktır.

Eğer bu çayları gereğinden çok içerseniz gece uykunuz bölünebilir. Uykuya geçişi kolaylaştıran bitki çaylarını yatağa gitmeden 1 saat kadar önce içmeniz gerekir.

Papatya Çayı

Uykusuzluk için Türkiye’de en fazla tüketilen çaylar arasında bulunan papatya çayı hazmı kolaylaştırır, kas spazmlarını hafifletir, ağrı kesici ve antiseptiktir. Hafif dereceli uyku problemleri için olabildiğince etkili olan papatya çayı eşit oranlarda şerbetçiotu bitkisiyle karıştırılabilir.


-------- Sponsorlu --------

Papatya çayının Tarifi;

Malzemeler;  1 tatlı kaşığı papatya ve 500 ml kadar su

Nasıl Yapılır; Su iyice kaynatılır. Papatyalar kaynamış suya eklenir ve çay gibi demlenmesi sağlanır. 6-10 dakika kadar demlenmesinin ardından afiyetle içilir.

 

Papatya Çayına Alternatif Olarak Bilgi Doktoru olarak okurlarımıza hazırladığımız bitkisel kürü deneyenilirsiniz;

Uykusuzluk ve Rahatlatıcı Kür

1 çorba kaşığı kafuru,
1 kahve fincanı deniz tuzu,
4 yemek kaşığı susam yağı,
1 limonun suyuyla karıştırın.

Yukarıdaki karışımı 1 kova sıcak suyun içerisine koyun. Ayaklarınızı ortalama 15 dakika süresince bu suyun içinde bekletin. Kuruladıktan sonra, evin içerisinde 2-3 tur atarak ayaklarınızı hareket ettirin. Siz değerli Bilgi Doktoru okurlarıma bu benzersiz formülden haftada 2 sefer yapmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir