Üst Göz Kapağındaki Fazlalıklar

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Op. Dr. Ömer Buhşem, üst göz kapağında oluşan fazlalıkların yüz kırışıklığına yol açtığını belirtti.

Ciltteki Fazlalıklar ve Cilt Sarkıklıkları

Op.Dr.Ömer Buhşem, “Bazen yapısal olarak bazen de yaşa bağlı artan üst göz kapağındaki sarkıklık ve cilt fazlalıkları, yüz estetiğini de etkilemekte ve kırışıklıkların artmasına yol açmakta hatta makyajın bile dağılmasına sebep olarak  günlük yaşamı da çekilmez hale getirebilmektedir” dedi.

Kaşları Sürekli Yukarı Kaldırmak

Göz kapağındaki cilt fazlalığı ve ağırlığın kapak kaslarında yorgunluğa neden olduğu, bu ağırlıkla başa çıkabilmek ve daha iyi görüş alanı oluşturabilmek amacıyla alın kaslarımızı kullanarak kaşlarımızı yukarı doğru kaldırmak zorunda kaldığımızı söyleyen Op. Dr. Ömer Buhşem, “Kaşları devamlı yukarı doğru kaldırmak alın kırışıklıklarının ve kaş arası kırışıklıkların artmasına sebep olduğu gibi şiddetli baş ağrılarına da yol açabilir. Bu durumda öncelikle Estetik Plastik cerraha müracaat etmeli ve üst göz kapağı ameliyatı hakkında bilgi elde etmelisiniz. Ben hastalarıma bu uygulamanın hem sağlık hem de estetik bakımdan çok yararlı olabileceğini anlatıyorum.


-------- Sponsorlu --------

Üst göz kapağı ameliyatı sıklıkla lokal anestezi ile kolaylıkla yapılabilen, hastanede yatmanızı gerektirmeyen, işlemlerin ardından ertesi gün ufak bir bant ile günlük yaşamınıza dönebileceğiniz, gayet kolay ve rahat bir cerrahi işlemdir.

Nasıl Ameliyat Yapılır

Kendi kendine eriyebilen dikişler kullanılabileceği gibi alınması gereken dikişler de kullanılabilmektedir. Dikişlerin alınması en fazla 5-6 günde sürüyor. Üst göz kapağı ameliyatı ehil ellerde yapılırsa izler çok güzel gizlenebilir ve gözle görünmesi çok güç şekle getirilebilir. Ameliyatın ardından ihtiyaç duyulursa lazer ile sıkılaştırma işlemleri de yapılabilir. Bir başka önemli konu da üst göz kapağı cilt fazlalığı olan ve kaşlarını alın kaslarını kullanarak kaldıran bireylerde, alın kısmına botoks işlemi yapıldığında kişi kaşlarını yeterli kaldıramayacağı için üst göz kapaklarında aşırı ağırlık hissi ve görüş alanı kısıtlanması olabilir. Üst göz kapağı ameliyatının ardından ise botoks yaptırılabilir ve böyle bir sorun yaşanmaz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir