Sivrisinekleri Kaçıran Vitamin ve Besinler

Yaz aylarını kim sevmez ki.. Yazın gelişi bile bizleri mutlu etmeye yetiyor ancak bu güzel yaz aylarını burnumuzdan getiren küçük bir ayrıntı var..

Sıcak günler yaklaşırken beraberinde bazı istenmeyen şeyleri de birlikte getiriyor. Bunlardan en önde geleni de sivrisineklerdir.

Endişelenmeyin, Sivrisineklerden kurtulmanız için ilginç bir çözüm var. Bu çözümü ‘Keşke daha önce bilseydim’ diyeceksiniz.

Healthyfoodhouse adında bir internet bloğu, sivrisinekleri kaçıracak besinleri paylaştı. Her şey B vitamini sayesinde gerçekleşiyor.

B vitamininin fazla alımı sonucunda sivrisineklerin vücuttan nefret ettiği ve insanlar tarafından farkedilemeyen bir koku meydana getiriyor.


-------- Sponsorlu --------

B vitaminini her gün aldığımız bazı yiyecekler var. Bunların başında fasulye, patates, brokoli ve soğan geliyor. B vitamini sivrisinekleri bizden uzaklaştırmasının dışında, metabolizmamıza ve alyuvarlarımıza da çok yararlı.

Sivrisinek ısırıkları sadece sinir bozucu kabarıklıklardan ve kaşıntılardan ibaret değil. Hastalık taşıyan bir sinek tarafından ısırılmanız halinde sizi ölüme kadar götürebilir.

Ülkemizdeki sivrisinekler zika virüsü taşımadıkları ve malaryaya yol açmadıkları için bu açıdan şanslıyız. Fakat bu sivrisinek kaşıntılarının sinir bozucu olmadığı manasına gelmiyor.

Bu faydalı bilgileri sivrisineklerden uzak geçirmek isteyen arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir