Sabah Uyanınca Maydanoz Yemenin Faydası

Her Sabah Uyanır Uyanmaz Bir Tutam Maydanoz Yemek

Günde yiyeceğiniz 10 dal maydanozun faydası nedir?

Her sabah uyandığınızda bir tutam maydanoz yiyerek, vücudun günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri büyük oranda karşılayabilir, vücut maydanozun tüm faydalarından en iyi şekilde yararlanabilecektir.

Maydanozun Çok Önemli Faydası Var

Mevsim değişikliği yaşadığımız bu günlerde en çok ihtiyacımız olan şey bağışıklık sistemimizi güçlü tutmaktır. Bir tutam maydanoz günlük C vitamini ihtiyacının neredeyse yarısını karşılayarak bağışıklık sistemine çok büyük destek olur.

Ayrıca bağışıklık sistemine yarar sağlayan diğer bir vitamin olan A vitamini de maydanoz da oldukça bol şekilde bulunur.

Maydanoz anti-kanserojendir. Maydanozun poliasetilen, coumarin, flavonoid, monuterpen gibi biyolojik aktif bileşenleri içerir.

Ayrıca Beta karoten ve C vitamini de içermesi kanserden korunmayı sağlar.

Glutathione-S- transferaz enziminin aktivitesini yükselterek zararlı olan kimyasal maddeleri zararsız hale dönüştürüyor.


-------- Sponsorlu --------

Maydanoz Kalp sağlığını korur

Homosistein kanda ölçülen bir aminoasittir. Bu aminoasidin yüksek olması vücut kan damarlarını tehdit ederek kalp rahatsızlıklarına yol açar. Maydanozda bolca bulunan B9 vitamini fazla homosisteini zararsız molekül haline dönüştürmeyi sağlıyor. Düzenli olarak maydanoz tüketildiğinde kalp krizi, inme ve ateroskleroz gibi kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riski azalır.

Maydanoz Gençleştirir, Güzelleştirir ve Cildi tazeler

Maydanozun gençleştirmede, cilt tazeliğinin, güzelliğinin korunmasında büyük katkısı vardır. Bu faydası özellikle karaciğer metabolizması üzerindeki olumlu etkisinden ve vücuttaki zararlı kimyasal maddeleri uzaklaştırmasından kaynaklanıyor.. Maydanoz vücuttan bütün toksinleri, zararlı maddeleri dışarı atar, cilt yenilenir, tazelenir ve güzelleşir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir