SAFRAN

Sarı Nokta Göz Hastalıklarında Safran Baharatı Faydaları

SAFRAN OTU ile GÖZ HASTALIKLARINI TEDAVİ EDİN Bu Baharat Gözlerinizde %97 Oranında İyileşme Sağlıyor

İtalyan uzmanların söylediğine göre,  yaşla bağlantılı ortaya çıkabilen sarı nokta hastalığını ortadan kaldıracak ve yaşınız kaç olursa olsun görüşünüzü %97 oranında iyileştirecek basit bir baharat var!

SAFRAN SARI NOKTA GÖZ HASTALIĞINA İYİ GELİYOR

Sarı nokta hastalığı, insanlarda körlüğün ana sebebi olarak gösterilebilir. Sarı noktamız, görme alanından sorumlu olup gözümüzün merkezinde bulunur.

Bizler yaşlandıkça, sarı noktamız fonksiyonlarını yitirmeye başlar. Bu da görmede kayıplara neden olur. Bu hastalık, buğulu görmeye kadar yavaşça ilerler ve en son noktası olan körlüğe kadar gidebilir.

Dünya genelinde milyonlarca insan bu hastalıktan muzdariptir. Burada genetik faktörler de bazen etkili olsa da bu süreç sigara kullanımına bağlı olarak hızlanabilir. Neyse ki, sarı nokta hastalığından bizi koruyacak ve görme bozukluklarını tedavi edecek bir baharatımız var:  Safran!

GÖRME YETİSİNİN ARTIRILMASINDA SAFRAN KULLANIMININ FAYDASI

Bir Hint baharatı olan safranın görme kabiliyetine ciddi faydası var. İtalyanların araştırmaları sonucunda, her gün 20mg safran baharatı alan insanların 3 ayda daha iyi sonuçlara geldiği saptandı.

Safran otu, vücuttaki oksijen dolaşımını kuvvetlendirirken, hücre ölümünü de engeller. Ki bu da görmenizle doğrudan bağlantılı olan sinir sisteminizin daha sağlıklı olmasına neden olur.

Safran içerdiği güzel kokulu yağımsı madde ile hücrelerinizin yaşlanmasını yavaşlatacak ve böylece gözlerinize ışık getirip, gözlerinizdeki damarların çalışmasını iyileştirecektir.

Sarı nokta hastalığının ilerleyişini her gün safran çayı içerek veya safranı baharat olarak kullanırsanız durdurabilirsiniz.

11 YORUM

 1. Berin

  Safran ot değil köktür. Hindistan’da yetişir mi bilmiyorum ama Anadoluda yetişir.

  • Banu

   Berin Hanım, safran kök değildir; safran çiçeğinin içinde yer alan ipliğimsi yerlerdir. Her bir çiçekten yaklaşık ik iplikçik alınır ve bu nedenle biriktirmesi hayli zordur. O yüzden de pahalıdır ama bir su bardağı kadar sıcak suya iki üç tane atmanız kâfidir. :)

 2. husniye çelik

  Hint baharatı safran değil, zerdeçaldır. Tedavide kastedilen zerdeçal olabilir mi?

 3. Beko yargin

  Hüsniye hanim gercegi vurgulamis. Safran safranboluda bulunur. dünyanin en pahalli baharatidir. Cicek tozudur. Hindistandan alinan zerdecal`dir. Resimdeki gibi kirmizi degil saridir. Curi ye benzer rengi. Ama ayni isi gördügünü okumustum. Zerdecal a devam.. salataniza bile koyabilirsiniz.