Mutlu Olabilmek İçin Hayallerinizi Ertelemeyin

Hepimizin bir hayali vardır. İnsanoğlunun hayalsiz yaşadığı zaten düşünülemez.

Kimimiz ev isteriz kimimiz araba isteriz. Kimisi evlenmek ister kimisi de beyaz atlı prensini bekler… Görüyoruz ki etrafımızdaki insanlar hayallerini gerçekleştirmiş, ev almış, yazlık almış, evlenmiş, iş kurmuş fakat biz hala mutsuz ve hayallerin peşindeyiz. Peki, bu kişilerin yapıp ta bizim yapamadığınız şey nedir?
İnsan mutlu olacağı bir şeyin hayalini kurar. Çoğu insan için bu düş gerçekleşmesi kolay, kimi insan içinse aynı düş ulaşılamayacak kadar güçtür. Bu, insanın tamamen kendisi ile ilgilidir. İnsan hayal kurar ve gerçekten istiyorsa, bu yola baş koymuşsa bu hayalini gerçekleştirmek için yola çıkar, mücadele eder. Bu uğurda hayaline ulaşamasa bile bir adım daha yaklaşmış olur. Önemli olan kararlı olmak ve ne istediğini bilmektir. Zaten ne istediğini bilen bir insan hayalini de ele geçirir…


-------- Sponsorlu --------


Yakınan insanların çoğu bırakın adım atmayı, hayallerini söylemeye bile çekinir. Aslında etrafına örülü çitin dışına çıkmayı istemektedir fakat bunu göze alacak cesaret ve risk alma özellikleri yoktur. Bu nedenle sürekli söylenip, kadere bahane, geçmişine kusur, hükumete de kabahatte bulunurlar. Bunun nedeni içinde bulunduğu güvenli ortamdan ayrılma, başarısız olma, yerini kaybetme ve yalnız kalma korkusudur.


Hayallerinizi gerçekleştirmenin yolu, önce ona inanmak, hedef koymak ve bu yolda uğraş vermektir. Değişmez kural, kesinlikle “kararlı” olmaktır. Başarısız olma korkusu hayallerinize kavuşmadaki en büyük engeldir. Dışarıda neler olduğunu anlamak için başınızı yorganın altına sokmak değil pencereye çıkarmanız gerektiğini asla unutmayın.

 

Hayallerle Yaşamak bile insanı mutlu edebiliyorken, lütfen bu hayalleri erteleyerek umutsuzluğa düşmeyin….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir