Limonun Ağzı Açık Bırakan Faydaları ve Kullanımı

Limonun hem suyundan hem de posasından yararlanabilirsiniz. Bakın bakalım aklınıza gelmeyecek ne gibi durumlar için limon kullanılabiliyor!

Tırnaklar


Limon, sıcak su ve sirkeden bir karışım oluşturun. Tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde 10 dakika kadar bekletin. Bir diğer yöntem ise tırnaklarınızı direkt olarak limon ile ovmak. Böylelikle daha parlak ve daha canlı tırnaklara sahip olursunuz.

Siyah noktalar


Yüzünüzde sizi rahatsız eden siyah noktaların üzerine uyumadan önce limon sürün. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü yıkayın ve bir bakmışsınız siyah noktalarınız yok!

Saç rengini açmak


Saç renginizi kimyasal açıcıları kullanmadan da açabilirsiniz. 60 mL limon suyunu 180 mL su ile karıştırıp saçınıza uyguladıktan sonra saçınızı güneşte kurutun.

Kesme tahtasındaki lekeler

Kestiğiniz limonun yarısı ile kesme tahtanızın üzerini ovun. 20 dakika bekledikten sonra lekelerin geçtiğini göreceksiniz.


-------- Sponsorlu --------

Çamaşır beyazlatma
Yarım bardak limon suyunu, çamaşır deterjanınıza ekleyerek beyazlığını kaybettiğinden yakındığınız kıyafetleri yıkayın. Böylece kıyafetleriniz daha da beyazlayacak!

Boğaz ağrısı
60 mL limon suyunu, 340 g bal ve 120 mL zeytinyağı ile karıştırın. Bu karışımı 5 dakika kadar ısıtın. Isıttığınız bu karışımı karıştırın ve iki saat aralıklarla tüketin.

Saçtaki kepek
15 mL limon suyu ile ıslak saçınıza masaj yapın. Daha sonra saçınızı şampuanla yıkayın ve 30 mL limon suyu, 480 mL su karışımı ile saçınızı durulayın.

Tabakları parlatın
Limon ve tuz karışımı yardımıyla tabaklarınızı ve paslanmak çelik malzemelerini ovun ve beyazlıklarına şahit olun!

Yemeklerinizi taze tutma
Yemeklerinizin kahverengileşmesini veya cansız görünmesini istemiyorsanız üzerine limon dilimleri koyarak bunu sağlayabilirsiniz.

Öğütücü temizleme
Limon suyunu, öğütücüden geçirerek öğütücünün kolayca temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Mikrodalga temizleme
60 mL limon suyunu 15 mL su ile karıştırıp mikrodalga içerisine koyun. Saati 5 dakikaya ayarlayın ve süre bitiminde lekelerin kolayca silinebildiğini göreceksiniz.

Mutfak lavabosundaki kötü kokuları giderme
Karbonat ve 60 mL limon suyunu karıştırarak mutfak lavabonuzdan gelen kötü kokuları engelleyebilirsiniz.

Eldeki soğan ve sarımsak kokusunu giderme
Eğer ellerinize soğan ve sarımsak gibi kokular sindiyse, elinizi limon suyunun içerisinde bekleterek bu kokulardan kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir