Bu Belirtiler Vücudunun Toksinlerle Dolu Olduğunu Gösteriyor

Toksinlerin vücudumuza girmesi oldukça kolay. Nefes almanız, su içmeniz, yediğiniz yiyecekler hepsinden toksinleri alabilirsiniz. Elimizden düşürmediğimiz telefonlarımızın bile bizi hasta edecek kadar toksin içerdiğini bilmeliyiz! Toksinleri vücudunuzdan düzenli olarak atamazsanız, ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilir. Toksinlerin vücudunuzda biriktiği zaman sebep olduğu sıkıntıları sizlerle paylaşıyoruz!

Kabızlık çekiyorsanız


Tükettiğimiz tüm yiyeceklerin işlenmiş olması nedeniyle içerdikleri gıda boyaları ve koruyucular, toksinlerin vücudumuza girip sindirim sisteminde birikmesi sonucu kabızlığa sebebiyet verir.

Alkol tüketiminizi azaltıp, su tüketiminizi arttırmak bu sorunu çözmenize yardımcı olacaktır.

Beyniniz uyuşmuş gibi hissediyorsanız


Çektiğiniz güzel bir uykudan sonra bile uyanmakta zorlanıyor, yeni bilgileri öğrenmeniz güçleşiyor ve kafanızı toplayamadığınızı sıklıkla hissediyorsanız tüm bu sıkıntılarınızın nedeni vücudunuzdaki toksinler.

Deodorant kullandığınız halde ter kokunuz sizi rahatsız ediyorsa


Normal rutininizde duş alıp, deodorant kullandıktan sonra işe gitmek için yola çıktığınız zamanlarda kötü kokular sizi rahatsız ediyor ise vücudunuzdaki toksinler sizleri rahatsız ediyor demektir. Bunun için beslenme düzeninizi iyi planlamalı ve bir uzmana danışmalısınız.

Kaslarınız ve eklemleriniz hemen ağrıyorsa

Günlük rutininizi çok az bozduğunuz durumlarda dahi ağrı çekiyorsanız, toksinlerden kaynaklı eklem bölgelerinizde ve kaslarınızda iltihaplanma olmuş olabilir.


-------- Sponsorlu --------

Cildinizde yeni lekeler oluşuyorsa

Vücudumuzda toksinlere en çok maruz kalan yer derimizdir. Şampuan, saçım bakım ürünleri, sabun gibi sürekli kullandığımız ürünlerin içerdikleri kimyasallar ne yazık ki derimizde toksinlerin birikmesine neden oluyor. Bunları engelleyebilmek için doğal ürünleri kullanmaya özen göstermelisiniz.

Uykuya dalmak artık eskisi kadar kolay değilse


Toksinler vücudumuzda biriktikçe enerjimizi emerek, daha yorgun hissetmemize neden olurlar. Bunun yanında da uykuya dalma süremizi arttırıp, hayatımızı gittikçe zorlaştırırlar. Bunun nedeni kortizol hormonunun salgılanması ve vücudun yüksek stres seviyesindeymiş gibi tepki vermesidir. Papatya çayını her gün bir bardak tüketerek bu sorunu çözebilirsiniz, eğer yeterli gelmiyorsa toksinleri gidermek için daha etkili yöntemler denemelisiniz.

Kontrolsüz kilo alıyorsanız

Spor yapmanıza rağmen kilo almaya devam ediyorsanız, salgılanan hormonların kilo vermenizi engellediğini bilmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey sporun yanı sıra dengeli beslenme.

Nefes kokunuz sizi rahatsız ediyorsa

Mide ve karaciğerde bulunan zararlı bakteriler, kötü kokuların üretilmesine neden olur ve bundan düzenli diş fırçalama ile bile kurtulamazsınız.

Tırnaklarınız çatlak ve kötü görünüyorsa

Vücudunuza aldığınız maddelerin en son birikme noktası tırnaklarınızdır. Özellikle ayak parmaklarınız sürekli ayakkabı içerisinde olduğundan mantarların oluşumu için uygun bir ortamda bulunur. Eğer tırnaklarınızda toksinler beslenebiliyorsa, tırnaklarınızın sararması veya kötü görünmesi kaçınılmaz bir sondur.

Saçlarınız olması gerekenden hızlı dökülüyorsa
Saçlarınız da tıpkı tırnaklarınız gibi toksinlerin son birikim noktasıdır. Bu nedenle saçlarınızın beslenmesine ve bakımına oldukça dikkat etmeli, gerekiyorsa bir uzmana görünmelisiniz.

Vücudumuzdaki bu toksinlerden nasıl kurtuluruz?

Su tüketimini arttırarak

Karahindiba çayı tüketerek

Maydanoz ve kişniş tüketimini ihmal etmeyerek

Spor yaparak

Yemek yedikten sonra diş fırçalamayı ihmal etmeyerek

Sağlıklı ve dengeli beslenerek

Yoğurt, kefir gibi prebiyotik besinler tüketerek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir