Kötü Kokuları Gidermenin Akla Hayale Gelmeyen Yöntemi

Bir kase karbonat ile neler yapılacağına bakalım.

Karbonat öyle etkili bir maddedir ki; sağlığa katkısı saymakla bitmez ve tabi ki hayattaki kullanım alanlarına…

Bazen oldukça etkili bir oda spreyi, bazen de oldukça etkili bir kozmetik mahsulü…

1-Buz dolabında oluşan kokulardan kurtulmak için; 1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine yerleştirin. 4-5 gün sonra karıştırın. Sebzeleri ve meyveleri koruyucu etkisi vardır.

2-Sigara kokusunu önlemek için karbonat ve sirke iyice karıştırılmalı. Daha sonra odanın bir köşesine koyulursa kokuyu engeller.

3-Halı da ki kokulardan kurtulmak için iki avuç karbonatı halının üzerine serpin ve 2 saat bekleyin. Daha sonra süpürge makinesi ile güzelce süpürün.

4 – Diş temizliğini ve diş parlatmak için 2 günde 1 paket karbonatla yavaşça dişlerinizi fırçalayın. İçine 2 damla çilek suyu da ilave edebilirsiniz

5 – Saç temizliği için ise; jöle ya da sprey kullanımından sonra saç temizlemek için orta boy bir şampuanın içine 1 çay kaşığı karbonat koyun ve saçınızı yıkayın.


-------- Sponsorlu --------

6 – Bademcik iltahabı için ise yarım çay bardağı suyla 1 çay kaşığı karbonatı karıştırıp gargara yapın.

7 – Parlak ve canlı bir cilt için; yüz temizleme kreminin içine yarım çay kaşığı karbonatı koyun ve karıştırın. Cildinize 3 dakika sakince masaj yaparak uygulayın.

8 – Yağ kirleri için; kirli bölgeye karbonat dökün ve nemlendirin. İki saat bekletin ve sonra döktüğünüz bölgeyi temizleyin.

9 – Lavabo açmak için; 1 su bardağı karbonatı lavaboya dökün. Üzerine bir bardak da sirke dökün ve daha sonra 2 L kaynamış su ekleyip lavaboyu boşaltın.

10 – Lavabo temizlemek için; lavaboya karbonat dökün ve limonla ovun.

11 – Tırnak bakımı için 1 kase ılık su ile 1 çay kaçığı karbonatı karıştırıp ve ellerinizi 15 dakika suyun içinde bekletin. Tırnak dipleriniz de yumuşayacaktır.

12 – Çamaşır makinesinin deterjan ölçüsünü yarıya indirin ve karbonat ekleyin. Daha sağlıklı bir yıkama olacaktır.

13 – Ter kokusunu önlemek için banyo yaptıktan sonra yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün.

14 – Nem ve küf kokusunu önlemek için dolabın bir köşesine ağzı açık şekilde karbonat koyun. Naftalinden bıkan insanlar için alternatif bir yoldur.

15 – Kettle ve termosları temizlemek için; iki kaşık karbonatı içine atın ve üzerine kaynamış su ekleyin. 2 saat bekletin ve yıkayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir