Başını Yastığa Koyduğu Gibi Uyuyanların Sırrı Buymuş

Uyumak sizin için çok mu zor? Dilediğiniz gibi uyuyamıyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz.

“4-7-8 Nefes” yöntemini sizlerle paylaşacağız.

Bu yöntem kusursuz bir şekilde işliyor ve sizlerin de uykuya dalmasını kolaylaştıracağını umuyoruz.

Bu nefes alma tekniği beyinde kalp atışlarını yavaşlatan ve insanların uykuya dalmasını kolaylaştıran kimyasal bir etkisi vardır.

İlk denemenizde işe yarayacağını düşünüyoruz.
Asya’da yüzyıllar boyunca uygulanan bu yöntem, Batı bölgesinde çok popüler olmamıştır. Bu yöntemin en büyük savunucularından biri Harvard’da eğitim almış Dr. Andrew Weil’dir.

Yöntem üzerine yaptığı araştırmada, Dr. Weil, stresli veya gergin insanların düzgün nefes alamadıklarını belirtiyor. Hatta kişilerin sığ nefes aldıklarını ve bazen farkında olmadan nefeslerini bile tuttuklarını belirtiyor.


-------- Sponsorlu --------

Bu yöntemin uygulanması aslında çok basit.

Öncelikle nefesinizi tamamen boşaltın. Dört saniye boyunca sessizce burnunuzdan nefes alın ve nefesinizi yedi saniye boyunca tutun. Daha sonra ağızdan sekiz saniye sayarak nefesinizi verin. Bu kadar! Bunu 3 defa tekrarlayın.

Dört saniye nefes alınması beyninizin daha fazla oksijen almasını sağlar. Nefesinizi yedi saniye boyunca tutmak ise oksijenin vücuda girmesini sağlar ve kan akışını etkiler. Sekiz saniye boyunca verilmesi ise akciğerlerden karbondioksitin tamamının dışarı atılmasını sağlar.

Andrew Weil’e göre, insanlar bu tekniği günde iki kez uygulamalı.

Bu yöntemi uyuyamayan arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir