Karbonatlı Su Kürü ile Kilo Verme

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Yapılır?

Karbonatlı su içerek zayıflamak, bir çok kişiye yabancı bir kilo verme yöntemi olarak görünebilir. Fakat geleneksel kullanım alanları olan hazımsızlık, vücuttaki aşırı asit birikimini atmak, mide fesadına doğal çare sunmak gibi genel yararlarının yanısıra karbonatlı su bunların haricinde zayıflama amacıyla da kullanılabiliyor.

karbonat su kuru zayiflama

Peki karbonatlı su nasıl zayıflatıyor?

Uzmanlar metabolizmayı hızlandırmanın yolunun vücudun asit baz dengesini alkali seviyeye çekmekten geçtiğini belirtiyorlar. Bunu yapmanın en doğal yöntemi ise karbonatlı su içmektir. Karbonatlı suyun alkali yapısı ise bu hususta bizlere büyük bir olanak sunuyor.

Bilhassa et ve karbonhidrat ağırlıklı beslenen bireylerde vücutta asit birikmesi oluşmakta ve bu durum da ister istemez zayıflamayı hemen hemen imkansız duruma getirmektedir.


-------- Sponsorlu --------

Yaklaşık olarak sahip olduğumuz her 15 kg için 1 kg karbonatlı su içmemiz gerekiyor. Bu sayede hızlı ve kalıcı zayıflama sağlanabiliyor. Bu konuda batı ülkelerinde yapılmış birden fazla bilimsel çalışma olup gerek doğal maden suyu gerekse karbonat ismini verdiğimiz beyaz mineral karışımı ile yapılacak içecek kürleri doğal kilo vermeyi sağlamaktadır.

Karbonatlı Suyla Zayıflama Kürü Yapılışı ve Uygulanışı

Vücudumuzun asit seviyesini azaltan karbonatlı su ile zayıflama kürünün yapımı oldukça kolaydır.

1,5 litre suya 1 tatlı kaşığı karbonat (Sodium bicarbonate) eklendikten sonra karbonat eriyene kadar karıştırılacak ve günlük olarak yaklaşık 4 litre tüketilecek. Ancak isterseniz bu miktarı 3 litreyle sınırlı tutabilirsiniz. Yemeklerle su içmeyeceksiniz ve bunun yerine yemeklerden yarım 30 dakika öncesine kadar karbonatlı su içip yine yemeklerden 1 saat sonrasında karbonatlı suyla zayıflama kürüne devam edeceksiniz.

Sabahları aç karnına yarım litre karbonatlı su içerek güne başlayın ve yarım saat sonrasında kahvaltınızı yapın.
Vücuttan ödem söktürmek ve şişkinliği atmak için de karbonatlı su kürünü kullanabilrsiniz. Bu konuda da çok işe yaramaktadır. Karbonatlı suyla zayıflayanlar yaklaşık olarak 1 ayda 5-7 kilo verdiklerini dile getiriyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir