Kansere Karşı Tam Buğday Ekmeği

Tam buğday ekmeği yiyerek kanser hastalığından korunabilirsiniz

Uzmanların açıklamalarına göre tam buğday ekmeği içerdiği yüksek miktarda ”lignum” isimli madde ile kansere karşı etkili bir şekilde koruyor.

Ekmek, senelerden beri farklı çeşitleri ile sofralarımızın baş tacıdır. Avrupa ülkelerinde genellikle pek çok farklı (yani francaladan tutun da üzümlü çavdar ekmeğine kadar) ekmek tüketilirken, ülkemizde ise çoğunlukla beyaz ekmek tercih edilmektedir. Beyaz ekmek içerdiği yüksek oranda un, tuz ve maya yüzünden sizlere lezzetli gelse de aslında sağlığınız için tam buğday ekmeği tüketmeliyiz.


-------- Sponsorlu --------

Hastalıklardan ve Kanserden Korunmak İçin Hangi Ekmek Tüketmeliyiz

Atv Ana Haber’e katılan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hasan Obut, kanserden korunmak ve sağlıklı bir hayat sürmek için yapılması gerekenleri aktardı. Beyaz ekmeğin vücuttaki şekeri artırarak kansere sebep olduğunu söyleyen Dr.Obut, ateşe yakın pişen, tütsülenmiş ve çok yağlı kırmızı etin de kanser hastalığına yol açtığını açıkladı.

Aşırı Sıcak Yiyecek ve içeçekler yemek borusu ile mide kanseri Yapar

Aynı zamanda içecekleri sıcak tüketmenin de yemek borusu ve mide kanserine sebep olduğunu vurgulayan Dr.Hasan Obut; yiyecek ve içeceklerin ılık olarak tüketilmesi gerektiğini de tavsiye etti.

1 YORUM

  1. Pingback: Kansere Karşı Tümör Büyümesine ET-D5 Molekülü » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir