Kanı Temizleyen Rezene Kürü

REZENE VE FAYDALARI

Bu makalemizde sevgili Bilgi Doktoru okurlarımıza vücudumuzdaki kanı temizlemeye yarayan rezene otu kürünün nasıl yapılacağını ve bu yapacağınız rezene suyunun nelere faydası olduğunu açıklayacağız.

Rezene Nedir? Ne işe yarar?

Rezene otu (bitkisi) Akdeniz bölgemize özgü ve lezzetli oluşu nedeniyle çok kullanılan bir bitkidir. Fakat rezenenin lezzetinin haricinde muhteşem yararlarından bir tanesi de kanı temizleme özelliğidir.

Bilhassa eklemlerinizde sürekli ağrı oluyorsa, bunun nedeni büyük ihtimalle kanınızdaki yüksek ürik asit miktarıdır.

Rezene ile yapabileceğiniz su kanınızdaki fazla ürik asidin atılmasını sağlayacaktır. Bunun haricinde safrayı seyreltir ve bu sayede karaciğerde oluşabilecek yağlanmaları azaltır.


-------- Sponsorlu --------

Rezenenin Böbreklere Faydası

Rezene, böbrekler için de çok yararlıdır. Böbrekler, kanımızı süzer ve toksinleri tutar. Her gün tükettiğimiz besinlerdeki toksinler böbreklerimizde birikmeye başladığında sağlık problemleri kendini gösterir.

Rezeneli Detoks Faydaları

Rezeneli su detoks etkisi yaparak böbreklerin temizlenmesine de yardımcı olur.

Rezeneli su  (Rezene Otu Kürü) Nasıl Yapılır?

MALZEMELER;

1 avuç kadar rezene otu

1 litre saf su

Hazırlanışı:

Normal içme suyu kullanabilirsiniz. Bir tavada rezene otlarını 20 saniye kadar kavurun. Bir yandan da suyu kaynatın. Su fokurdamaya başladığında içerisine rezeneleri ilave edin. 1 gece beklettikten sonra rezeneli suyunuz içmeye hazır hale gelecektir.

1 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir