Hurma Yoğurt Diyeti

Hurma Diyeti Nasıl Yapılır? Hurma diyeti yapanlar, zayıflayanlar ve yorumları… Hepsini sizler için tek başlık altında topladık…

Bilgi Doktoru – Özellikle Ramazan ayında tükettiğimiz, ramazan dışında tüketmeyi genellikle ihmal ettiğimiz hurma ile zayıflamak mümkün mü?

Hurma bilindiği üzere oldukça faydası olan bir bitkidir. Her geçtiğimiz gün hurmanın yeni faydaları ortaya çıkmaktadır. Tadının güzel olmasının yanı sıra besleyici olması da bu diyeti oldukça kolaylaştırıyor.

Hurmanın metabolizmayı hızlandırma özelliğinin olması ve lifli yapısından tokluk hissi vermesinden dolayı zayıflamak için oldukça uygun bir bitkidir. Bir çok ünlünün denemiş olduğu bu diyetin haftada 5 kilo verdiren sonuçlarına ulaşılmıştır.

Bu sebep ile de medyanın ve insanların dikkatini çeken sağlıklı bir diyet olmuştur. Hurmanın diğer bir özelliği ise kan şekerini dengeleyerek sağlık açsından faydalı oluşudur.

Hurma Yoğurt Diyeti Gerçekten Zayıflatırmı? Kaç kilo verebilirim ve ne kadar süre ile yapmam gerekir?

Evet hurma diyetini yaparak zayıflamak mümkün. Bu diyeti uygulayanlar sonuçtan oldukça memnunlar. Uygulayanlar 1 hafta içinde 3-5 kilo ve daha fazlasını verdiklerini söylüyorlar.


-------- Sponsorlu --------

Fakat hurma yoğurt diyetini uygulamak size biraz zor gelebilir. Çünkü 7 gün boyunca hurma ile yoğurttan başka bir şey yememeniz gerekiyor. Bu da ister istemez 7 gün boyunca güzel yemeklere, tatlılara veda etmeniz demektir.

Diyeti uygulamaya karar verdiyseniz 1 hafta yemeklerden uzak durmanız gerekmektedir. Yalnızca yoğurt ve hurma yediğiniz bu diyet zor gelebilir ama sadece 1 hafta uygulayıp güzel sonuçlar almak sizin elinizde.

Yoğurt Diyeti Malzemeleri

1 haftada çok hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayan bu diyetin malzemeleri oldukça az ve dolayısıyla maliyeti de düşük.
Hurma (21*7=147 adet)
Yoğurt (Her öğün 1 kase)

Hurma Yoğurt Diyetinin Uygulanışı:

Her öğünde 7 adet hurma yeme hakkımız var ve günlük hurma limitimiz 21 adet.

Her öğünde hurmanın yanında 1 kase yağsız yoğurt tüketiyoruz.

Hurma ve yoğurttan başka yiyecek tüketme hakkımız yok.

Hurma ve yoğurt dışında bol bol su içmeyi unutmuyoruz.

Çeşitli bitki çayları da şekersiz olması koşuluyla çok abartmadan tüketilebilir.

Hurma diyetini yapanların yorumlarını bekliyoruz. Verdiğiniz kiloları ve memnun kalıp kalmadığınız hakkında mutlaka bizlere yorum yaparak yazın.

2 YORUM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir