Her Evde Olması Gereken Hastalık Önleyici Çiçekler

Çiçeklerin evimizi süslemesinden hepimiz hoşlanırız. Hem oksijen üretir hem de daha güzel bir görünüm oluştururlar. Ne yazık ki çiçeklerin sürekli güneş görmelerini ayarlamak, sulama rutinine dikkat etmek, toprağın eve saçılması nedeniyle çiçeklerden sıkılır ve onları unuturuz.

Sizlerle paylaşacağımız bitkiler fazla sulanmaya ihtiyaç duymadıkları gibi karanlık ortamlarda da yaşayabilirler. Ve en önemlisi bu bitkiler havadaki bakterileri üzerlerine çeker ve böylelikle hastalıkları önleyebilir.

Paşa Kılıcı


Paşa kılıcı; kaynanadili ya da tavşankulağı isimleriyle de bilinir. Sürekli bir uğraş gerektirmez ve de az miktarda güneşe ihtiyaç duyarlar. Sık sularsanız çürüyebilirler bu nedenle dikkat etmelisiniz! Eğer yapraklar mat ve cansız görünürse sulayın. Tersi durumunda bitkinin iyi durumda olduğundan emin olabilirsiniz.

Çin herdemyeşili


Evde yetiştirilecek bitkiler için bir liste yapacak olursanız çin herdemyeşili bu listede ilk beşe girer. Yılda iki defa kuru gübre kullanarak gübrelemeyi yapabilirsiniz. Yapraklar da matlaştıkça sulamanız bitkinin uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.


-------- Sponsorlu --------

Madagaskar dragon ağacı


Bu ev bitkisinin yukarı yönlü dikenli yaprakları vardır. Direkt olarak güneş ışığından koruyun ve fazla sulamayın. Bitkiyi seveceğinizden şüphemiz yok.

Difenbahya


Bitkiyi direkt güneş ışığından korumalısınız. Perdenin arkasından alacağı ışık miktarı yeterli olacaktır. Bitkinin yapraklarının daha yeniyken güneş ışığı yaz ve bahar mevsimlerinde zararlı olabilir.

Kalp yapraklı asma devetabanı


Bitkinin ismi yapraklarının kalp şekli olmasından kaynaklanıyor. Loş ortamlarda kolaylıkla yaşayabilir ve ev içerisinde rahatça bakılabilecek bitkilerdendir.

Listelediğimiz bu bitkileri nasıl buldunuz? Sizin evlerinizde bulunan bitki türleri neler? Bizimle yorumlarda paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir