1 Haftada Baştan Sona Değişime Uğratan Ketojenik Diyet

Keto Diyetine Nedir?

Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız keto diyeti tam size göre. Ketojenik diyetin ne olduğunu bilmeyenler için anlatalım; düşük miktarda tükettiğiniz karbonhidratların bulunduğu bir diyet programdır. Özetle vücudunuzun yağ yakmasını kolaylaştıran bir süreci başlatır.

Vücudumuz yeterli miktarda karbonhidrat tüketmediği zaman yaşamsal fonksiyonları devam ettirebilmek için enerji tüketimini maksimum seviyeye çıkaracak şekilde evirilmiştir. Organ sağlığınızın ve fiziksel performansınızın iyileştirilmesi bu diyetin kilo verdiriyor olmasının dışında ki avantajlardır.

Ketojenik diyet nasıl yapılır?

Tüketebileceğinizden daha fazla besin tüketirseniz tüm beslenme programlarında olduğu gibi kilo verme işleminiz gerçekleşmez. Düşük karbonhidratlı beslenmenin sizi oldukça tut tutması sayesinde daha az yemek yiyeceksiniz.

Beslenmenizin %10’u karbonhidrat, %25’i protein, %70’i yağlardan oluşacak şekilde planlanır.

Yağlı yiyeceklerden bahsedildiğinde yanlış anlamamanızı tavsiye ederiz. Burada kasıt sağlıklı yağ tüketimi, örneklendirecek olursak; peynir, çia tohumu, zeytin yağı, avokado, yağlı balık, çiğ kuruyemiş vb.


-------- Sponsorlu --------

Ne yemelisiniz?

Et, peynir, yumurta, avokado, zeytin yağı, hindistan cevizi yağı, deniz ürünleri, patlıcan, domates, biber, brokoli, sakız kabağı, kümes hayvanları, lahana, karnabahar, yeşil fasulye, yoğurt bu gibi besinlere en güzel örneklerdir.

Ne yememelisiniz?

Pilav, makarna, patates, ekmek, soda, muz, cips, meyve suyu, şeker, kurabiye, tatlandırıcı, çikolata, süt, alkollü içecek, tahıl ürünleri, yüksek şeker içeren meyveler örneğin; mango, elma, üzüm ve papaya

Tüketmeniz gereken ve tüketmemeniz gereken besinleri de öğrendiğinize göre kendiniz için lezzetli tarifler hazırlayarak bir yandan sağlıklı beslenebilir ve kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Sizlerle paylaştığımız diyet programını beğendiniz mi? Bu diyeti daha önce duymuş muydunuz? Aldığınız sonuçlardan memnun musunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir