Ciğerleri Temizleyip Mikropları Etkisiz Kılan 7 Şifalı Bitki

Hastalanma oranımız gün geçtikçe artıyor. Kullanılan ilaçlar yetersiz kalmaya başladı. Antibiyotikleri doğru kullanamadığımızdan hastalıklara sebebiyet veren bakteri ve virüsler daha dirençli hale gelmiş durumdalar.

Bu dirençli virüs ve bakterileri yok etmek için gün geçtikçe daha çok ilaç tüketiyoruz ve sebep oldukları yan etkiler hastalığın sebep olduğu sonuçlardan daha zararlı sonuçlar doğuruyor.

Kullandığımız antibiyotikler yalnızca bakteriler üzerinde etkili oluyor. Bu nedenle viral kaynaklı hastalıklarda antibiyotik reçetesi alınmaz. Peki ilaç kullanmanın yanı sıra viral hastalıklar için neler yapabiliriz? Hadi birlikte öğrenelim!

Sarımsak


Sarımsağın kokusundan rahatsız oluyor ve yiyemiyorsanız, eczanelerde kapsül formunda satılan sarımsaklardan alabilirsiniz. Hem de kokusuz! Eğer derinizde viral bir hastalığınız varsa örneğin uçuk, sarımsağı hastalığın olduğu bölgeye koyarak üzerini gazlı bezle örtebilirsiniz.

Okaliptüs


Kullandığınız öksürük şuruplarının ana maddesinin ne olduğunu biliyor musunuz? Tahmin ettiğiniz gibi evet, okaliptüs! Antiviral ve de sindirimi kolaylaştırıcı içeriğe sahip olan okaliptüs yapı ile sinüslerinize masaj yardımıyla emdirip oldukça tatmin edici sonuçlar alabilirsiniz.

Ada çayı


Ada çayının içeriği okaliptüs ile oldukça benzerdir. Solunum yollarınızın açılması ve rahatlayabilmek için ada çayını kaynatıp buharını içinize çekebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Nane


Solunum yollarınızda bulunan kasları rahatlatmak ve nefes almanızı kolaylaştırmak için nanenin içeriğindeki mentolden yararlanabilirsiniz. İçeriğindeki antioksidan ve anti alerjik içerikler sizi viral hastalıklardan koruyacaktır.

Meyan kökü


Birçok ilacın içerisinde etken madde olarak kullanılan meyan kökünü aktarlardan temin edebilirsiniz. Böylelikle hastalıklara karşı direncinizi arttırabilirsiniz.

Kekik


Zatürre tedavisinde eski dönemlerden beri kullanılan kekik günümüzde kadınların menstürel dönemde yaşadıkları ağrıları hafifletebilmek için de kullanılıyor. Bitki çayını demlediğiniz gibi kekiği de alıp çay formatında demleyip içerseniz tedavinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güvey otu


İçtiğiniz suyun ya da meyve sularının içerisine birkaç damla güvey otu yağı ekleyerek; güvey otu yağının içeriğindeki vitaminlerden de yararlanabilirsiniz. İçeriğinde barındırdığı güçlü antioksidanlar ve antiviral etkisi sizlerin hastalıktan korunmanıza yardımcı olacak aynı zamanda da mevcut hastalığınızı ortadan kaldıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir