Hatay’da Mers Virüsünden Ölen Kişinin Uçtuğu Uçaktaki Yolcular

Hatay ilinde Mers Virüsünden hayatını kaybeden vatandaşın Uçakta ve çevresinde temas ettiği yolcular belirlendi. Bu kişilerin gerekli kontrollerinin yapılması sonrasında temiz oldukları tespit edildi.

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı açıklama yaptı;

– Hatay’da MERS virüsü  nedeniyle hayatını kaybeden kişinin temas ettiği tüm kişiler tespit edildi. MERS hastası kişinin ailesinden temas ettiği sekiz kişide MERS virüsüne rastlanmadı.

Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün yürüttüğü operasyonda hastanın tedavisinde görev alan sağlık personeliyle de iletişime geçildi ve personelin 14 gün süreyle takip altında tutulmasına karar verildi.


-------- Sponsorlu --------

 

Hatay’da Mers Virüsü Çıkan Kişinin Uçağında 91 Kişi Olduğu Açıklandı!

Türk vatandaşlarının kimlik bilgileri belirlendi. Farklı illerde kayıtlı olanların takibi için ilgili Halk Sağlığı müdürlükleri bilgilendirildi.

Suudi Arabistan’dan gelen hastanın bindiği uçakta 91 kişinin olduğunu açıkladı. Bu kişilerden 41’i yabancı uyruklu. 2’si Filistinli, 2’si Suudi Arabistanlı ve 37’si Suriyeli ve 50’si de Türk vatandaşı.

Bakanlık, Hatay’da da tüm Toplum Sağlığı merkezleri ve bağlı bulundukları aile hekimlerinin bilgilendirildiğini açıkladı. Kentte tüm temas edenlerden geri bildirim alındı ve  MERS bulgusuna rastlanmadı.

 

Mers Virüsü sebebiyle Dünyada günümüze kadar çoğunluğu Suudi Arabistan’da olmak üzere 200’e yakın kişi öldü.

Kaynak: Sağlık Bakanlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir