Gribi Geçiren Kebap “Soğan Kebabı”

Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Tahir Tekin Öztan: “Kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirici sebzelerin başında soğan gelmektedir”

Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Tahir Tekin Öztan, gribe için vücut gücünü çoğaltan ve bağışıklık sistemini güçlendirici besinler tüketilmesi gerektiğini açıkladı.

Grip Hastalığına Karşı Soğan Kebabı Faydaları

Öztan, yapmış olduğu açıklamalarda, vücut direncini çoğaltmak ve bağışıklık sistemini güçlendirmek amacıyla doğal antibiyotik özelliği olan soğanın sofralardan eksik edilmemesini önerdi.


-------- Sponsorlu --------

Soğan Kebabı Nasıl Yapılır

Soğanın kıyma ile pişirilip, nar ekşisi ile terlemeye bırakılarak hazırlanan “soğan kebabı“nın da gribe karşı bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiğini açıklayan Öztan, “Yapılacak en güzel beslenme tekniği tüm sebzeleri mevsiminde kullanmaktır. Kış aylarında bağışıklık sistemini kuvvetlendirici sebzelerin başında da soğan gelmektedir. Soğan kebabı, bu manada tavsiye edebileceğimiz en hoş kış menüsüdür.”

Öztan, Gaziantep mutfağının en ciddi yemekleri içerisinde yer alan soğan kebabını, yerli ve yabancı turistlerin de severek yediğini hatırlattı.

4 YORUM

  1. Pingback: Ölümcül İnfluenza Grip Virüsüne Dikkat » Bilgi Doktoru

  2. Pingback: Ender Saraç Kış Çayı Nasıl Yapılır Tarifi » Bilgi Doktoru

  3. Pingback: Soğanlı Süt » Bilgi Doktoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir