Düzlük Bölgelerde Yaşamak

Düzlük yerlerde yaşam ile ilgili bilmeniz gerekenleri Bilgi Doktoru sitenizde sizler için paylaştık.

Alçak yerlerin havası durgun, hareketsiz, rüzgarsız ve sıcaktır. Böyle yerlerde hava nemlidir ve bünye için yaramazdır. Nefes almanın kalitesini düşürür, zorlaştırır.

Alçak ve çukur yerlerin havası bedenin tabii sıcaklığını zayıflatır, bünyeyi ve bedeni gevşek yapar ve insan tabiatını harap eder. Benzi soldurur, iştahı keser, anlama kabiliyetini köreltir. Böyle havalarda yaşayanların duyguları zayıflar, hızlı sinirlenen insanlar haline gelmektedirler.

Böyle havalar alçak çukur yerlerde yaşayanları genellikle akılsız ve şaşkın yapar. Dalak büyür, vücutta yaralar çıkar ve böyle yerde yaşayan insanların ağız tadı sorunlu ve tatsızdır.


-------- Sponsorlu --------

Yaşanılan yerler düz yerlerse havası genellikle tek çeşittir. Çünkü her tarak düz ve aynıdır. Böyle yerlerin havası beğenilmeyen havalandırandır. Böyle yerlerde yaşayan insanların duygusal durumları sıklıkla değişir ve değişiklik gösterir.

Düzlük yerlerdeki topraklarda sızıntı sular çoksa havası baş ağrıtır, çeşitli ateşli hastalıklar meydana getirir, sıklıkla çıban çıkmasına neden olmaktadır. Böyle yerlerde yaşayanlar o sulardan içmemeli ve yiyeceklerini hafif gıdalardan seçerek az yemelidirler.

Düzlük yerlerde yaşayanların bulundukları topraklar şayet sert, kuru yada taşlı olursa hastalıklar daha az görülmektedir. Eğer o topraklar yumuşak ve gevşek olursa oranın havasındaki istenmeyen nem daha çoktur ve vücuda zarar verebilir.

Düzlük bölgelerde yaşamak ile ilgili görüş ve önerilerinizi siz de değerli Bilgi Doktoru okurlarıyla paylaşabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile alakalı sorularınız varsa cevaplamaktan memnuniyet duyarız. Sağlıklı günler geçirmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir