Evde Küfü Önleyen Toksinleri Temizleyen Bitkiler

Evdeki Küfü Önleyen Bitkiler

Yeşil yapraklı bitkilerin havayı temizleme özelliği olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Fakat NASA yaptığı araştırmada özellikle bu 5 bitkinin mutlaka evinizde bulunması gerektiğini en az bir tanesinin ise uyuduğunuz odada olması gerektiğini bildiriyor. Bu bitkiler evin havasını temizleyerek, bakteri ve küf oluşumunu engellediği bilinmektedir.

KAUÇUK

Kauçuk bitkisi çok fazla ışığa ihtiyaç duymayan ve evin havasını temizleyen bitkilerdendir. Yalnızca dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta yapraklarının zehirli olması sebebiyle çocuklardan ve evcil hayvanlardan uzak tutulması gerekmektedir.

KURDELE ÇİÇEĞİ

Kurdele çiçeği havayı en iyi temizleyen 3 bitkiden biri olarak kabul edilmektedir. Görüntü olarak şık ve ev ortamına uygun bir çiçektir. Direk olarak güneş ışığı istemez. Bulunduğu ortamda başka bir cisimle temas ettirilmesi kurdele çiçeğine zarar verebilir. Hava akışının çok olduğu bir yere konması da kurdele çiçeğini kolay etkilemektedir.


-------- Sponsorlu --------

ALOE VERA

Aloe vera bitkisi tam bir oksijen bombasıdır. Bakımı çok kolay olan bu bitkinin evin havasını yenilemesinin dışında temizlik malzemelerinden yayılan kimyasalları da ortadan kaldırıcı özelliği vardır. Eğer aloe vera bitkinizin üzerine kahverengi lekeler oluşmaya başlamışsa evinizde ki zararlı kimyasalların oranı artmış demektir. Bu özelliği sayesinde de bir nevi uyarıcı rolündedir.

TARHUN OTU

Tarhun otu oldukça dayanıklı bir bitkidir. Toksinleri yok edici özelliği vardır. Özellikle geceler havada ki karbondioksidi emer ve havaya oksijen verir.

SARMAŞIK

Sarmaşık havayı temizleme özelliği ile bilinen bitkilerdendir. Bunun yanında alerji ve astım hastaları için özellikle tavsiye edilir. Çünkü alerji ve astım belirtilerini azaltır. Fakat tıpkı kauçuk gibi yaprakları zehirli olabilmektedir. Bu sebeple çocuklardan ve evcil hayvanlarda uzak tutulması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir