Ev Yapımı Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Ev Yapımı Yumuşatıcı Yapımı

Yumuşatıcı çoğumuzun çamaşır yıkarken vazgeçemediği, çamaşırları yıkadıktan sonra mis kokusunu duymak istediğimiz bir temizlik ürünüdür. Marketlerde çeşit çeşit renk renk yumuşatıcıları özenle seçip çamaşırlarımızı yıkarken kullanırız.

Peki istediğiniz kokuda yumuşatıcıyı evinizde yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Ev yapımı yumuşatıcı kulağa biraz garip gelebilir. Marketlerde bu kadar seçen varken neden evde uğraşayım diyebilirsiniz. Fakat evde yumuşatıcı yapımı hem oldukça pratik, hem sağlıklı hem de ekonomik. Üstelik ev yapımı yumuşatıcı makinenizin kireçten arındırılmasına da yardımcı oluyor.

Ev Yapımı Yumuşatıcı Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

* 2 bardak su

* 1 su bardağı beyaz sirke

* 1/3 bardak karbonat

* 6-7 damla çiçek esansı ( bitki özü yağı)- Tercihinize bağlı dilediğiniz kokuyu seçebilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Ev Yapımı Doğal Yumuşatıcı Yapımı

İlk olarak 2 bardak su ile 1 bardak beyaz sirkeyi bir kabın içerisinde karıştırın. Ardından karbonatı yavaş yavaş içerisine koyarak karıştırın. Kaşıkla iyice karıştırdıktan sonra içerisine 6- damla çiçek esansı veya bitki özü yağını ilave edin. Bu çamaşırlarınızın güzel kokmasını sağlayacaktır.

Hazırladığınız karışımı diğer hazır aldığınız yumuşatıcıları nasıl kullanıyorsanız aynı şekilde kullanın ve çamaşırlarınızı yıkayın. Yumuşacık ve tertemiz çamaşırlara doğal bir yumuşatıcı sayesinde kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Ev yapımı yumuşatıcı; özellikle renkli çamaşırların rengini koruyarak lekelerinden arınmasını sağlar. Ayrıca beyaz çamaşırlarda da oluşan ter lekelerini giderir. İçerisinde zararlı hiç bir kimyasal madde bulunmamasından dolayı alerjik ve hassas cildi olanlar için de uygundur. Bu sebeple bebek kıyafetlerini yıkarken de gönül rahatlığı ile yıkayabilirsiniz.

Çamaşır makinelerinin de dostu olan bu ev yapımı yumuşatıcı kireci, küfü ve sabun kalıntısını sudan ayırmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir