El Uyuşmasının Asıl Nedeni Buymuş

Elinizin Uyuşmasının Asıl Nedeni Aslında Buymuş!

Herhangi bir nedenden dolayı kan akışı engellenirse el tembelliği görülebilir. Bunun nedeni yanlışlıkla üzerine oturmanız ya da doğru bir şekilde dinlenmemek olabilir.

Bu içeriği dikkatlice okuyun ve paylaştığımızdan farklı bulgularla karşılaşıyorsanız doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.

Felç

Eğer yüzünüzün bir tarafı gayet normalse fakat diğer tarafı kontrol edemiyorsanız; kollarınızı dilediğiniz gibi kaldıramıyorsanız çok fazla zaman kaybetmeden doktorunuzla görüşün.

Kene Hastalığı

Adından da anlaşılacağı üzere bu hastalığın kaynağı kenelerdir. Bu hastalık kaşıntı ve ateş ile açığa çıkar. Eğer kene ısırıklarını tedavi etmezseniz elleriniz tembelleşebilir ve vücudunuzda ödem birikebilir. Eğer bunlara rağmen tedavi olmuyorsanız sonuçları hiç hoşunuza gitmez.

Raynaud Hastalığı

Yaşadığınız bölge soğuk bir iklime sahipse ve parmaklarınız da soğuktan renk kaybediyorsa dikkat! Hele ki renk kaybı ellerinizi ısıttıktan sonra geçmiyorsa Raynaud Hastalığına yakalanmış olabilirsiniz.


-------- Sponsorlu --------

Soğuk iklim koşullarına ek olarak stres seviyeniz de bu hastalık için çok önemli. Ayak ve el parmaklarınız renk kaybına uğramış ve tembellik de tedavi edilmezse sonuçları ciddi olabilir.

Diyabetik Nöropati

Eğer diyabet hastasıysanız ve kanınızda gezen fazla şeker vücudunuza zarar verir. Bu değindiğimiz tembelliklere neden olur. Karşılaştığınız yaraların hemen iyileşmemesi de bu nedenlerden biridir.

Fibromiyalji

Vücudunuzun her yeri sızlıyor ve halsizlik hali bir türlü geçmek bilmiyorsa, kollarınız ve elleriniz karıncalanma gibi problemler yaşıyorsanız bunu doktorunuzla görüşmelisiniz. Bu hastalığın bir tedavisi henüz yok fakat bunu kontrol altına alıp stabil bir hayat yaşayabilirsiniz.

Disk Eskimesi veya Kayması

Yirmi yaşlarının başından itibaren insanlarda disk kayması ya da disk eskimesi görülebilir. Fakat bu durum hayatı zorlaştırabiliyor. Bu nedenle vakit kaybetmeden doktorunuzla görüşmelisiniz. Omurgadaki disklerin eskimesi ya da kaymasından kaynaklanan rahatsızlıklar; sırt sızısı, tembellik, batma olabilir. En belirgin fark ise, yaşanan bu sıkıntının sırt bölgesinden ellere doğru yayılması.

Sizin elleriniz neden uyuşuyor? En son ne zaman bir doktora göründünüz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir