Gastrit ve Mide Sorunlarından Sonsuza Dek Kurtaran Yöntem

Sindirim sürecimizin başlangıç noktasının mide olduğunu biliyoruz. Bu nedenle midemize ekstra dikkat etmemiz gerektiğini de. Eğer mide çeperiniz hasar görürse gastrit oluşur. Gastritin oluşması demek; cildinizde minik minik kırmızı lekelerin oluşması demektir. Çoğu zaman göz ardı edilse de bu minik lekeler sinir bozucu bir hal alabilir. Ve hatta bazen acılı!

Beslenme alışkanlığının düzensiz olması, stres faktörü, alkol tüketimi ya da madde bağımlılığı bu denli bir hastalığın nedeni olabilir. Çoğu uzmana göre gastrit tedavi edilebilir fakat uygulanan tedavi yöntemi olumsuz sonuçlanırsa doğal yöntemler de denenebilir.

BU HASTALIĞIN GEVŞETİLMESİ İÇİN ÇOK YARARLI OLABİLECEK BAZI NATÜREL KARIŞIMLAR

PİRİNÇ SUYU

1 L su içerisinde bir avuç pirinç kaynatın ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişe içerisinde saklayın. Gastritten kurtulmak için karışımı gün içerisinde iki defa (1-2 çay bardağı olacak şekilde) tüketin.


-------- Sponsorlu --------

MAYDANOZ SUYU

Maydanoz, midenin mukoza tabakasını yatıştırır ve etkili de bir anti-iltihap özelliğe sahiptir. Etkili bir idrar söktürücü olduğunu da biliyoruz. Bir demet maydanozu 1 L su içerisinde kaynatın ve süzmeden soğuması için bırakın. Gün boyunca bu çayı içmelisiniz.

HAVUÇ VE KEREVİZ SUYU

İki adet havuç ve birkaç tane kereviz sapını az miktarda su ile karıştırın. Suyu tükettiğiniz takdirde mide yanmaları geçecektir.

ELMA VE PAPATYA

Öncelikle bir adet elmayı soyun ve bir avuç papatya ile bir bardak suyun içerisinde kaynatın. Her sabah bu karışımı için. Ayrıca stresli olduğunuz zamanlarda da bu çayı tüketebilirsiniz.

ZENCEFİL VE ARMUT

Bir adet armut ile bir tatlı kaşığı zencefili su içerisinde kaynatın. Ekleyeceğiniz suyun miktarı bir ya da iki bardağı geçmemeli. Bu çayı gün içerisinde sürekli tüketin. Mide ekşimesi veya gastrit problemleriniz için bu çayı içebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir